Wybierz region

Wybierz miasto

  Adrian Małecki wraca do łask

  Autor: Waldemar Wojtkowiak

  2005-02-09, Aktualizacja: 2005-02-08 20:46

  Sporo zawirowań kadrowych jest ostatnio wokół bydgoskiej Astorii. Jedni zawodnicy wyjeżdżają, inni wracają. Przypomnijmy, że po zwycięskim meczu z Notecią w Inowrocławiu, klub z ulicy Królowej Jadwigi opuścił ...

  Sporo zawirowań kadrowych jest ostatnio wokół bydgoskiej Astorii. Jedni zawodnicy wyjeżdżają, inni wracają.


  Przypomnijmy, że po zwycięskim meczu z Notecią w Inowrocławiu, klub z ulicy Królowej Jadwigi opuścił bośniacki rozgrywający Vedran Bosnić. Niewykluczone, że nie będzie to jedyne osłabienie ekipy prowadzonej przez trenera Wojciecha Krajewskiego.


  W spotkaniu derbowym z powodu urazu kolana nie wystąpił pozyskany niedawno Zbigniew Białek. Okazało się, że kontuzja tego gracza jest na tyle uciążliwa, że od wczoraj przebywa on na badaniach w Słupsku.


  „Jeśli sprawa okaże się poważna, to usiądziemy do rozmów i zastanowimy się, co robić dalej” - mówi dyrektor Astorii Zbigniew Słabęcki.


  Nieoficjalnie wiadomo, że w grę wchodziłoby nawet zerwanie kontraktu.


  Małecki bliski powrotu


  Coraz bardziej realny natomiast staje się powrót do Astorii Adriana Małeckiego, który w grudniu podpisał kontrakt, ale miesiąc później zniknął bez śladu i klub postanowił się z nim pożegnać.


  Sam zainteresowany jednak bardzo chciałby otrzymać ponowną szansę. Popiera go w tym m.in. trener Wojciech Krajewski. Wczoraj Małecki rozmawiał na temat ewentualnego przyjścia do drużyny z dyrektorem Słabęckim.


  „Jest duża szansa na jego powrót do Bydgoszczy. Rozmowy będą jeszcze kontynuowane” - dodaje Zbigniew Słabęcki.
  Pucharowa Noteć


  Tymczasem w kolejnym spotkaniu Pucharu Ligi ekipa inowrocławskiej Noteci zagra dzisiaj - początek meczu o godzinie 18.00 - w Zgorzelcu z tamtejszym Turowem.


  Zespół prowadzony przez trenera Piotra Barana wystąpi mocno osłabiony. Kibice nie zobaczą w akcji Krzysztofa Szubargi, który choruje na ospę. Zabraknie także Tomasza Mrożka narzekającego na kontuzję kolana. W barwach Noteci nie ujrzymy także Brandona Browna. Amerykanin postanowił pożegnać się z Kujawami i Polską i przeniósł się do greckiego Ionikosu Nea Filadelfia.


  Jakby tego było mało, do Zgorzelca nie pojechali także dwaj inni koszykarze inowrocławskiej drużyny, Adrian Penland i Marko Djurić. Ciągle nie wiadomo, czy ta dwójka zdecyduje się na pozostanie w Noteci.


  W tej sytuacji gospodarze będą bez wątpienia faworytem tego pojedynku.

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)