Wybierz region

Wybierz miasto

  Karetki (nie)zapłacone

  Autor: aga

  2000-05-31, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Karetki, będącej w likwidacji Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego "Med - Trans" nie znikną z bydgoskich ulic. Dealer samochodowy, od którego firma je wynajmuje, wydłużył termin zwrotu aut o kolejny miesiąc.

  Karetki, będącej w likwidacji Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego "Med - Trans" nie znikną z bydgoskich ulic. Dealer samochodowy, od którego firma je wynajmuje, wydłużył termin zwrotu aut o kolejny miesiąc. Dlaczego? Otrzymał od użytkowników karetek część zaległych pieniędzy.
  Przypomnijmy. Od pewnego czasu kolumna miała kłopoty finansowe. Nie mogła m.in. zarobić na raty, które powinna płacić za karetki wynajmowane od dealera volkswagena. Na koniec kwietnia WKTS była mu winna 450 tys. złotych. Ostateczny termin spłaty należności upłynął 15. maja. Pod koniec miesiąca koulmna miała zwrócić dealerowi wszystkie karetki.
  - W międzyczasie zapadła decyzja o likwidacji "Med - Transu". W związku z tym firma doszła do porozumienia ze swoimi dłużnikami (pogotowiem i zakładami opieki zdrowotnej), by te drogą cesji przekazywały mi pieniądze za użytkowanie karetek. W ostatnim czasie otrzymałem 130 tysięcy złotych. Jest deklaracja wpłacenia kolejnych 70 tysięcy. To już coś. W związku z tym postanowiłem nie rekwirować na razie samochodów. Karetki będą jeździć do chorych na pewno do końca czerwca - powiedział Aleksander Konarzewski - właściciel karetek

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)