Wybierz region

Wybierz miasto

  Romeo i Julia nad Brdą

  Autor: .

  2004-04-22, Aktualizacja: 2004-12-18 14:57

  Tragiczna historia kochanków z Werony, która rozczuli serca bydgoskich widzów - tak aktorzy Teatru "Kanon" rekomendują plenerowy spektakl "Romeo i Julia", który 29. kwietnia odbędzie się w Bydgoszczy na Starym Rynku.

  Tragiczna historia kochanków z Werony, która rozczuli serca bydgoskich widzów - tak aktorzy Teatru "Kanon" rekomendują plenerowy spektakl "Romeo i Julia", który 29. kwietnia odbędzie się w Bydgoszczy na Starym Rynku. Reżyserem przedstawienia jest Jan Machulski. Patronat prasowy nad tym wydarzeniem sprawuje "Express Bydgoski".


  Bydgoszczanie po raz pierwszy będą mieli okazję uczestniczyć w tak dużym przedsięwzięciu, jakim jest teatralny spektakl plenerowy. W rolach głównych wystąpią Kinga Rokicka i Rafał Swaczyna - studenci Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W październiku ubiegłego roku młodych aktorów mogliśmy oglądać nad Brdą w sztuce "Świeczka zgasła" Aleksandra Fredry. Scenografię oraz elementy graficzne do kwietniowego przedstawienia przygotował bydgoski artysta malarz-grafik Marek Iwiński, elementy sceniczne - Wojciech Stefaniak, choreografię - Ilona Trybuła, a muzykę Grzegorz Milczarczyk.


  Historia kochanków z Werony rozpocznie się 29. kwietnia o godzinie 21.00 na Starym Rynku przed ratuszem. Po spektaklu odbędzie się uroczyste zakończenie aukcji charytatywnej, organizowanej przez Teatr "Kanon" oraz Fundację "Siła Serc". Licytowany będzie obraz Marka Iwińskiego pt. "Romeo i Julia - Siła Dwóch Serc". Aukcji patronuje małżonka prezydenta Bydgoszczy - Maria Dombrowicz. Wylicytowane pieniądze za obraz zostaną przekazane podopiecznym Fundacji na rzecz Aktywności Niepełnosprawnych "Siła Serc" w Bydgoszczy.

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)