Wybierz region

Wybierz miasto

  Strzyżawa po apelacji

  Autor: jar

  2000-05-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Bydgoski lekarz Dariusz Z. nie straci prawa do wykonywania zawodu za przyjazd po pijanemu do wypadku w Strzyżawie. Drugi oskarżony lekarz Jarosław Cz. nie dostanie kary więzienia za podanie się za kolegę podczas badania ...

  Bydgoski lekarz Dariusz Z. nie straci prawa do wykonywania zawodu za przyjazd po pijanemu do wypadku w Strzyżawie. Drugi oskarżony lekarz Jarosław Cz. nie dostanie kary więzienia za podanie się za kolegę podczas badania alkomatem. Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji.
  Prokuratura wojskowa zażądała dla obu lekarzy po półtora roku więzienia w zawieszeniu, dla Dariusza Z. ponadto - dwuletniego zakazu wykonywania zawodu. Tego samego dla obu oskarżonych domagał się oskarżyciel posiłkowy Andrzej Kaniecki, ojciec Dawida. Wojskowy Sąd Garnizonowy w Bydgoszczy Dariuszowi Z. wymierzył pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywnę. Jedynie na karę grzywny zaś skazano Jarosława Cz. Od wyroku odwołali się zarówno oskarżyciele, jak i obrońcy.
  Jak nas poinformował A. Kaniecki, zamierza on wnieść kasację od wyroku. W przypadku jej uwzględnienia, proces rozpocznie się od nowa.

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)