Wybierz region

Wybierz miasto

  W interesie pokrzywdzonych

  Autor: jar

  2000-05-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  22 maja w bydgoskim Sądzie Okręgowym rozpoczyna się proces 19-letniego Jacka B., oskarżonego o zabójstwo dwójki młodych bydgoszczan: Dawida i Dominiki. W postępowaniu, jako tzw.

  22 maja w bydgoskim Sądzie Okręgowym rozpoczyna się proces 19-letniego Jacka B., oskarżonego o zabójstwo dwójki młodych bydgoszczan: Dawida i Dominiki. W postępowaniu, jako tzw. strona społeczna, zamierza wziąć udział przedstawiciel Stowarzyszenia Przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej. Dzisiaj stosowny wniosek ma trafić do sądu.
  - Dlaczego chcecie uczestniczyć w tym procesie? - pytamy Krzysztofa Orszagha, przewodniczącego Stowarzyszenia, a od niedawna także Rzecznika Praw Ofiar przy ministrze spraw wewnętrznych i administracji. - Charakter tych zbrodni, sposób ich dokonania, a także osoba oskarżonego każą, aby reprezentowany był także interes osób pokrzywdzonych. Psychiatrzy orzekli, że Jacek B. działał w stanie znacznie ograniczonej poczytalności. Może to oznaczać nadzwyczajne złagodzenie kary, wyrok poniżej dolnej granicy zagrożenia, czyli 8 lat więzienia.
  - Gdyby tak się stało, byłby to policzek dla rodzin ofiar i dla samego wymiaru sprawiedliwości - mówi Orszagh. - Trudno mówić o ograniczeniu poczytalności, skoro oskarżony planował zabójstwa i po ich dokonaniu zachowywał zimną krew.

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)