Wybierz region

Wybierz miasto

  W Pfaffenhofen

  Autor: adi

  2000-05-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Piotr Protasiewicz, żużlowiec bydgoskiej Polonii, wygrał w niemieckim Pfaffenhofen rundę kwalifikacyjną do indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Firmowy jeździec "Expressu" nie miał sobie równych, zdobywając ...

  Piotr Protasiewicz, żużlowiec bydgoskiej Polonii, wygrał w niemieckim Pfaffenhofen rundę kwalifikacyjną do indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Firmowy jeździec "Expressu" nie miał sobie równych, zdobywając komplet 15 punktów. Kolejny z Polaków Grzegorz Walasek z Włókniarza/Radson Częstochowa był trzeci.
  Impreza odbyła się przy słonecznej pogodzie i tradycyjnie jak na Niemcy twardym i stosunkowo długim torze. - "Testowałem w Pfaffenhofen nowy silnik, który odebrałem kilka dni wcześniej od mego szwajcarskiego mechanika Marcela Gerharda - powiedział "Expressowi" P. Protasiewicz. - Akurat na tamtejszym torze sprawdził się w stu procentach. Czy rzeczywiście ta maszyna jest szybka przekonamy się w następnych zawodach. Na razie jescze nie wiem, w którym półfinale kontynentalnym wystąpię (Olching lub Gdańsk, oba 22 czerwca - przyp. red.), bo o tym zadecyduje losowanie."

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)