Wybierz region

Wybierz miasto

  Wioślarze z Litwy i regionu w Bydgostii/Kabel

  Autor: S.K.

  2002-03-30, Aktualizacja: 2004-12-18 00:51

  W nowym sezonie barwy RTW Bydgostii/Kabel będzie reprezentowało 7 nowych zawodniczek i zawodników. Zdaniem kierownika klubu Jerzego Lemańczyka powinni się przyczynić do zdobycia 10 raz z rzędu tytułu drużynowego mistrza ...

  W nowym sezonie barwy RTW Bydgostii/Kabel będzie reprezentowało 7 nowych zawodniczek i zawodników. Zdaniem kierownika klubu Jerzego Lemańczyka powinni się przyczynić do zdobycia 10 raz z rzędu tytułu drużynowego mistrza Polski.


  Klub przedłużył umowę z Litwinkami, brązowymi medalistkami olimpijskimi z Sydney Kristiną Popławskają i Birute Sakickiene. Nad dalszą współpracą zastanawiają się pozostałe dwie zawodniczki: Jurate Perlibiene i Elena Maciulajtyte, które w ubiegłym roku debiutował w barwach "pomarańczowych". Po raz pierwszy koszulki Bydgostii/Kabel założą : Einaras Siaudvytis i Kestutis Keblys, którzy zajęli 5. miejsce na mistrzostwach świata w 2001 r. w dwójce podwójnej. Czwórka "stranieri" wystartuje w mistrzostwach Polski na klasycznym i długim dystansie oraz będzie brała udział w obozie przed zawodami.
  W nadchodzącym sezonie bardzo silna będzie waga lekka. Obok mistrza olimpijskiego Roberta Sycza oraz Bartłomieja Pawełczaka i Miłosza Bernatajtysa barwy klubu z ul. Żupy będą bronić Jarosław Bielaszewski i Tomasz Kowalik, którzy poprzednio startowali w Zawiszy. Kolejnymi "lekkusami" są mistrzowie kraju seniorów Szymon Wszelaki i Mariusz Kowal, którzy na czas studiów z AZS UMK Toruń przenoszą się na Akademię Bydgoską - kierunek Wychowania Fizycznego i do RTW. Także studia przyciągnęły do Bydgoszczy wioślarkę WTW Włocławek Ewelinę Krzemińską.


  "Pozyskani Litwini nie obciążą budżetu klubowego. Pokryjemy im tylko koszty zgrupowania. Mogą także liczyć na nagrody za wyniki na mistrzostwach świata. Jestem przekonany, że wymienieni zawodnicy i zawodniczki zdobędą w tym roku medale na mistrzostwach kraju i pomogą nam w wywalczeniu 10 raz z rzędu tytułu drużynowego mistrza kraju" - powiedział kierownik klubu Jerzy Lemańczyk.

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)