Wybierz region

Wybierz miasto

  Wyrok za napaść na policjantów

  Autor: jar

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Na rok więzienia skazany został w piątek 40-letni Dariusz W., oskarżony o napaść na dwóch bydgoskich policjantów w marcu ub.r. Kary w zawieszeniu otrzymali także żona i szwagier Dariusza W. 12 marca ub.r.

  Na rok więzienia skazany został w piątek 40-letni Dariusz W., oskarżony o napaść na dwóch bydgoskich policjantów w marcu ub.r. Kary w zawieszeniu otrzymali także żona i szwagier Dariusza W.
  12 marca ub.r. dwaj policjanci w cywilu odwiedzili mieszkanie przy ul. Podgórnej 11 w Bydgoszczy z podejrzeniem, że mogą być tam przedmioty pochodzące z kradzieży. Po przeszukaniu funkcjonariusze stwierdzili, że jeden z lokatorów, Dariusz W. jest zatrzymany i usiłowali założyć mu kajdanki. Mężczyzna chwycił nóż i rozciął nim koszulę policjanta. Żona napastnika, 28-letnia Mirella W. wylała na drugiego funkcjonariusza garnek z zupą warzywną. Jeden z policjantów wyciągnął broń. Dariusz W. wyskoczył przez okno na podwórze. Jego szwagier, 35-letni Waldemar M., myśląc że to napad chwycił połówki cegieł i zamierzył się na funkcjonariuszy. Ostatecznie dzięki wezwanym posiłkom cała trójka została zatrzymana.
  Na piątkowym posiedzeniu bydgoski Sąd Okręgowy skazał Dariusza W. na rok więzienia. Wobec wcześniejszej karalności oskarżonego, nie dopatrzono się przesłanek do zawieszenia wykonania kary. Natomiast Mirella W. i Waldemar M. zostali skazani na kary po pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. O winie kobiety miała świadczyć m.in. koszula jednego z policjantów, na której pozostały ślady rozgotowanych warzyw.

  Sonda

  Czy na niektórych stacjach benzynowych w Bydgoszczy sprzedaje się paliwo "chrzczone" wodą?

  • tak (94%)
  • nie (6%)