Wybierz miasto

Żeglarskie otwarcie sezonu

Autor: adi

2000-05-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

Na przystani YKP w Bydgoszczy odbyła się uroczystość podniesienia bandery i otwarcie sezonu 2000 roku. Gości powitał komandor YKP Andrzej Rachwalski, natomiast prezes KPOZŻ Wojciech Borzyszkowski wręczył medal ă80 lat ...

Na przystani YKP w Bydgoszczy odbyła się uroczystość podniesienia bandery i otwarcie sezonu 2000 roku.
    Gości powitał komandor YKP Andrzej Rachwalski, natomiast prezes KPOZŻ Wojciech Borzyszkowski wręczył medal ă80 lat żeglarstwa na Pomorzu i KujawachÓ zasłużonej koleżance Łucji Szpręglewskiej.
    Uroczystość uświetniły regaty o mistrzostwo Bydgoszczy - puchar prezydenta w klasie Optymist. Na starcie stanęło 26 zawodników z 6 klubów.
    Pierwsze miejsce i puchar prezydenta zdobył Łukasz Rutkowski (LOK Wąbrzeźno). Pozostałe miejsca: Artur Frejdrychowicz i Tomasz Domański (Elektryk Grudziądz), Justyna Bonk (YKP Bydgoszcz), Michał Wojnarowicz i Marcin Koszykowski (KS Zjednoczeni).
    W klasyfikacji dziewcząt wygrała Justyna Bonk. Sędzią głównym był Bogdan Specjał.