Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

14 dni z monitorami - LG 34UC79G - zakrzywione 21:9 nie tylko dla graczy

materiał informacyjny
14 dni z monitorami - LG 34UC79G - zakrzywione 21:9 nie tylko dla graczy
14 dni z monitorami - LG 34UC79G - zakrzywione 21:9 nie tylko dla graczy Conowego.pl
W tym tygodniu, przez kilka dni, prezentować będziemy monitory, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Trzecim z testowanych urządzeń jest LG 34UC79G, który imponuje rozmiarem zakrzywionego ekranu, a także swoją wszechstronnością.

Ostatnim z monitorów, które dla Was przetestowaliśmy jest LG 34UC79G, który pozytywnie zaskakiwał mnie niemal na każdym kroku. Niemal, bo znalazłem w nim jeden drobny mankament, który do końca testów nie dawał mi spokoju. Przepadł on jednak w gąszczu zalet, jakie cechują tego wszechstronnego giganta.LG 34UC79G to 34-calowy zakrzywiony monitor w formacie UltraWide, czyli znanym z kina 21:9. Ze względu na swój rozmiar może z powodzeniem zastąpić telewizor, a dzięki cechom typowym dla monitora dla graczy (odświeżanie 144 Hz i obsługa AMD FreeSync), stanie się idealnym narzędziem do wirtualnej rozrywki.

Specyfikacja LG 34UC79G:
Ekran: AH-IPS 34" 2560x1080 pikseli
Odświeżanie: 144 Hz, AMD Freesync
Czas reakcji: 5 ms
Jasność: 250 cd/m2
Złącza: DisplayPort 1.2, 2x HDMI 2.0, 2x USB 3.0, audio jack

Powiedzieć, że monitor po wyjęciu z pudełka i trwającej sekundy, intuicyjnej procedurze złożenia, robi wrażenie, to jak nie powiedzieć nic. LG 34UC79G jest po prostu imponujący. Imponuje swoim rozmiarem i efektownym, typowo gamingowym, choć estetycznym wyglądem, a szybko okazuje się, że to dopiero początek tego, co nas czeka. Matowy plastik wykończenia większej części obudowy, niezbyt gruba ramka otaczająca ekran (ok. 2,5 mm), stabilna podstawa - jest dobrze! Urządzenie posiada także elementy z błyszczącego plastiku, ot choćby ramkę, na której lubi osiadać kurz.Możliwości regulacji kolosa ograniczają się do korekcji ustawienia panelu w pionie o maksymalnie 120 milimetrów, a także opcji pochylenia ekranu w zakresie -5 do +20 stopni. Regulacja jest płynna i działa bez zastrzeżeń. Monitor zasilany jest przez niewielki zasilacz, wpinany z tyłu monitora za pomocą typowej dla laptopów wtyczki.Monitor LG zaskakuje bogactwem złącz. Z tyłu znajdziemy dwa wejścia HDMI 2.0, port DisplayPort 1.2, dwa złącza USB 3.0, w tym jedno umożliwiające szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, a także port audio. Jakby tego było mało, porty umieszczone są równolegle do powierzchni, na której stoi monitor, przez co ich obsługa jest bardzo prosta, a żeby zobaczyć gniazda wystarczy nachylić się nad monitorem.O wszechstronności monitora LG 34UC79G można by śmiało napisać książkę. Ogromny panel sprawdza się w każdym możliwym zastosowaniu. Filmy w formacie 21:9 wyglądają na nim po prostu fenomenalnie, gry prezentują się znakomicie, a praca typowo biurowa i operacje na wielu oknach są czystą przyjemnością. Ja na sprzęcie LG głównie pracowałem i grałem w Overwatcha. Odświeżanie obrazu na poziomie 144 Hz doceni każda osoba, której sprzęt jest w stanie wygenerować 144 klatki na sekundę, zwłaszcza w grach online. Dodatkowo obecna technologia AMD Freesync eliminuje efekt tearingu, czyli poszarpanych klatek do zera.

[UWAGA] Czy pomiędzy 144 Hz, a 60 Hz widać różnicę? TAK!
Tutaj skieruję kilka słów do osób sceptycznych: AMD Freesync i 144 Hz naprawdę wpływają mega pozytywnie na rozgrywkę, zwłaszcza w grach online. Internauci mogą licytować się na to ile klatek na sekundę widzi ludzkie oko i że nie widzi więcej niż 24/30/60. Jest to oczywiście mylne założenie.

Wyższa płynność obrazu wyświetlanego na monitorach 144 Hz nie jest wymysłem marketingowców. Da się ją nie tylko odczuć empirycznie, grając, ale także w prosty sposób zarejestrować i dowieść tego, co napisałem powyżej. W jaki sposób? Wystarczy wykorzystać do tego kamerę, która będzie w stanie zarejestrować obraz na monitorze w prędkości najlepiej 240 klatek na sekundę (lub 120). Następnie pod dwa monitory (60 Hz oraz 144 Hz) podpiąć ten sam komputer i uruchomić na nim identyczną grę. Na spowolnionym nagraniu widać wyraźnie, że obraz na monitorze 60-hercowym "klatkuje".

Zobaczcie na własne oczy jakie są różnie pomiędzy częstotliwością obrazu oferowaną przez Wasz monitor, a niższymi poziomami, aby na własne oczy przekonać się, że różnica istnieje. Jedną z lepszych stron, które pozwalają przeprowadzić testy tego rodzaju jest serwis: http://www.testufo.com/#test=framerates-marquee, z którego pochodzi powyższy materiał wideo.

16:9 nie dorasta do pięt formatowi 21:9 jeśli chodzi o możliwości i ergonomię pracy. Dość powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, by monitor LG działał w trybie 16:9 i wyświetlał po bokach ramki - ot choćby w grach. Pytanie po co?W tym momencie wypada wspomnieć o jedynym mankamencie monitora, jaki udało mi się znaleźć. Jest nim rozdzielczość ekranu, która wynosi 2560x1080 pikseli i wydaje się odrobinkę zbyt mała jak na panel o tak dużej przekątnej. Przydałaby się możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 3440x1440 - doceniłoby to z pewnością wielu graczy.

Przeczytaj cały tekst recenzji monitora LG 34UC79G na Conowego.pl

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto