22 kolejka A-klasy. Krajna Sępólno z kolejnym skalpem i ciągle o włos przed Wdą Świecie

Piotr Pubanz
W pierwszej połowie piłka nie słuchała krajan. Efektownie lecz nieskutecznie próbował strzelać na bramkę Victorii Kamil Mosek. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA 22 kolejka A-klasy przyniosła dwie wygrane regionalnym drużynom, remis i porażkę. Z trzech punktów cieszą się piłkarze i kibice w Sępólnie oraz Raciążu. Tucholanka nie dała rady zatrzymać rozpędzoną Wdę Świecie, ulegając wysoko na własnym boisku, a Kamionka tylko zremisowała z GLKS Dobrcz.

A-klasa – 22. kolejka

KRAJNA SĘPÓLNO - VICTORIA KORONOWO 4:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Burkiewicz, Mirosław Ostrowski, Mariusz Mosek, Maciej Kaczmarek.
KRAJNA: Bryś - Hernik, Grajczyk, Kozina, Cieślik, K. Mosek, Ostrowski, Burkiewicz, Pastwik, Dądela, M. Mosek. Na zmiany: Twardy, Kaczmarek, Bonk.

Do przerwy nic nie zapowiadało wysokiej wygranej lidera. Krajanie niby częściej byli przy piłce, ale to przyjezdni stwarzali sobie dogodne okazje bramkowe do strzelenia goli i po pierwszej połowie powinni prowadzić co najmniej różnicą dwóch bramek. - Mimo wysokiego wyniku, nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu – przyznał trener Bartosz Burkiewicz. – Szybko uzyskana bramka po przerwie z rzutu karnego zupełnie zmieniła obraz meczu. Koronowo troszeczkę się otworzyło i mogliśmy grać z kontry, a to najbardziej lubimy. Punkty cieszą, ale to był bardzo ciężki mecz.

KAMIONKA KAMIEŃ - GLKS DOBRCZ 3:3 (1:1)
Bramki: Dominik Łoś (11), Dawid Kobus (59), Tomasz Mrugalski (62) – Przemysław Janiszewski (20), Patryk Barczewski (66), Przemysław Janiszewski (89).
KAMIONKA: Sowiński – Tusznio, Kłodziński, Wierzchucki (85. Szmagliński), Bratz (65. T. Czapiewski), Karpacz, Kobus, Lepak (17. Strumiłło), Łoś, Mrugalski (78. Spica).

Zadyszka Kamionki trwa. Po imponującej serii zwycięstw od początku rundy wiosennej, w maju podopieczni Karola Sowińskiego mocno wyhamowali. Po dwóch porażkach z Wdą Świecie i Startem Warlubie, Kamionka ledwie zremisowała z dużo niżej notowanym GLKS Dobrcz. Co prawda wydawało się, że tym razem punkty zostaną w Kamieniu, bo gospodarze po godzinie gry prowadzili 3:1, jednak nie zdołali dowieźć wygranej do końca spotkania, oddając punkt rywalom w 89. minucie.

TUCHOLANKA TUCHOLA - WDA II/TOR ŚWIECIE 1:5 (0:3)
Bramki: Schroeder (63) - Słaby (20), Czerwiński (22), Wenerski (33), Warchoł (51), Ziółkowski (75).
TUCHOLANKA: Romczykowski – Schroeder, Reda, Dończyk, Bugaj, Grabowski (60. Kowalski), Górka, Nitka (46. Pieczka), Fierek, Deja (75. Rostankowski), Budzyński.

Mimo, że goście przyjechali do Tucholi w mocno osłabionym składzie, m.in. bez superstrzelca Ernesta, to z łatwością ograli ekipę gospodarzy. Już do przerwy praktycznie było po meczu. Wda grała szybko, stwarzała sobie sytuacje bramkowe i trzy z nich zamieniła na gole. Miejscowi praktycznie tylko raz poważniej sprawdzili dyspozycję bramkarza Wdy, strzelając groźnie zza linii pola karnego, tuż przed końcem pierwszej połowy. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Przy stanie 0:4 Schroeder wykorzystał błąd bramkarza, głową kierując piłkę do bramki Wdy.

GROM OSIE - RAWYS CEO RACIĄŻ 2:6 (2:2)
Bramki: Miłosz Aniszewski, Adam Kolmajer - Tobiasz Mocek 3, Dominik Manteufel 2, Daniel Pril.
RAWYS: Dejewski-Senski – Manteufel (86. D.Pril), P.Wera, Mocek, M.Pril, A.Wera, Straszewski, Damian Rybacki, Dominik Rybacki (82. Glazik), Pasiński, Kowalewski (75. Linda).

Pierwsza połowa dostarczyła sporych emocji. Gospodarze objęli prowadzenie w 16. min. i nadal atakowali. Po stracie gola do przodu ruszyli też przyjezdni, trwała więc zażarta walka o każdy centymetr murawy. Goście wyrównali w 31. min. (Mocek), a chwilę później na 2:1 strzelił Manteufel. Radość gości szybko ostudził niezawodny Kolmajer doprowadzając do wyrównania. Druga odsłona to kolejne gole, ale tym razem strzelali wyłącznie przyjezdni. Tuż po wznowieniu gry ponownie trafił Manteufel, a później dwukrotnie trafił Mocek, kompletując tym samym hat tricka. Rawys grał do końca i tuż przed końcem meczu wynik ustalił Pril.

Pozostałe mecze 22. kolejki.
LKS Dąbrowa - Victoria N. 8:2, Dąb – Start 2:1, GLKS Osielsko - Fala odwołany z powodu złego stanu boiska.

1. Krajna Sępólno 22 58 68-27 2. Wda II/Tor Świecie 22 56 59-19 3. Fala Świekatowo 21 41 41-21 4. Kamionka Kamień 22 40 43-35 5. Rawys Raciąż 22 38 70-54 6. Victoria Koronowo 22 32 44-37 7. Tucholanka Tuchola 22 31 43-41 8. LKS Dąbrowa Chełm. 22 30 45-39 9. GLKS Dobrcz 22 25 40-46 10. Osielsko Żołędowo 21 25 38-47 11. Start Warlubie 22 21 38-53 12. Victoria Niemcz 22 19 35-78 13. Dąb Potulice 22 15 39-73 14. Grom Osie 22 14 46-79