Akcja "Wymień odpady na kulturalne wypady" [zdjęcia] Akcja "Wymień odpady na kulturalne wypady" [zdjęcia]

Akcja (© Marta Czarnecka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Aby dostać wejściówkę do kina, wystarczy przynieść na Rybi Rynek na przykład 10 plastikowych butelek - zachęcają organizatorzy ogólnopolskiej akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady".

Zobacz też: Kino napędzane rowerami

- Przyniosłem ze sobą zepsuty telewizor z działki, którego nie dało się już naprawić. W zamian dostałem voucher do naleśnikarni - mówi  dziewiętnastoletni Damian ze Śródmieścia. - Takie akcje łączą przyjemne z pożytecznym. Ja przynoszę odpady, a w nagrodę dostaję fajną wejściówkę.

Akcję "Wymień odpady na kulturalne wypady" zainicjowała w naszym mieście Nina Woderska. Organizatorzy ogólnopolskiej wymiany chcą uczyć, nie tylko najmłodszych, jak nadać drugie życie odpadom.  Monika z Koronowa przeczytała o wydarzeniu w internecie. - W ciągu tygodnia udało mi się uzbierać kilkanaście plastikowych butelek po napojach i jeden karton. Cieszę się, że wrócę do domu z biletem do teatru.


Wymiana odpadów na wejściówki zakończy się o godz 14. Pojemniki pozostaną na Rybim Rynku do godz. 19.

Zobacz też:

Wspólne zdjęcie bydgoszczan

Zakończenie Juwenaliów 2012

Noc Muzeów 2012 w Bydgoszczy

RegioMoto - portal o motoryzacji
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

monia (gość)

pomysł ok, ale. nikt nie liczył kto ile wrzuca więc można było śmiało kantować, no i przydałaby się inna akcja. Ludzie przed wrzuceniem butelki się gniecie a nie wrzuca w całości