Amatorskie zespoły z boisk trawiastych przenoszą się teraz do środka. Ruszył piłkarski sezon na hali

Mateusz Mazur
Sezon halowy trwa już u drużyn profesjonalnych. Od trzech tygodni rozgrywki trwają również u wielu drużyn amatorskich z regionu Dariusz Bloch
W tym miesiącu ruszyły rozgrywki Amatorskiej Ligi Szóstek Piłkarskich „Wyżyny”. Są już pierwsi kandydaci do wygranej.

Za piłkarzami, którzy wzięli udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Szóstek Piłkarskich już trzy rozegrane kolejki. Było sporo ciekawych spotkań, wiele pięknych bramek i emocji. Wykrystalizowały się również ekipy, które z pewnością powalczą o końcowe zwycięstwo w tym sezonie.

Po dwóch kolejkach na czele tabeli znalazły się zespoły DOZ.PL, City Parking Group, Focus Solec Kujawski i Deichmann. Wszystkie z wymienionych ekip zanotowały na starcie dwa zwycięstwa. Ich kadry mogą również świadczyć o tym, że to właśnie oni są głównymi faworytami do zwycięstwa.

Focus Solec Kuj. - City Parking 7:4
Bramki: Różański, Kubski, Elszyn po 2, Łabejsza - Turzyński, Zużydło, Burker, Konwiński

Starcie dwóch drużyn, które na pewno do końca będą w czubie tabeli ostatecznie zakończyło się dość wysokim zwycięstwem ekipy z Solca Kujawskiego. Do wygranej poprowadziło ją trio Rożański - Kubski -Elszyn. Każdy z nich dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. Momentami zespół Focusa z łatwością mijał obrońców i aplikował kolejne bramki. Natomiast City Parking obudził się dopiero w końcówce spotkania. Momentami piłkarze z Solca nie mogli wyjść z własnej połowy. Ostatecznie jednak szturm za wiele nie przyniósł i pozwolił jedynie na zmniejszenie rozmiarów już i tak wysokiej porażki.

Północne Śródm. - DOZ.PL 2:6
Bramki: Płuciński, Młodecki - Januszewski Chłudziński po 2, P. Lewandowski, Iwiński

Drużyna z centrum Bydgoszczy podejmowała lidera rozgrywek. Spotkanie początkowo było wyrównane, ale później to zespół DOZ.PL przejął inicjatywę. Szczególnie widać to było w drugiej połowie. Kolejna wygrana pozwoliła tej drużynie na utrzymanie prowadzenia w lidze. Na tę chwilę, to jeden z faworytów do końcowej wygranej.

Błonie Team - Bocianowo 6:3
Bramki: Wawrzon, Boruń, Brzeziński po 2 - Gliniewicz, Semrau, J. Lewandowski

Zupełnie różne dwie połowy towarzyszyły temu spotkaniu. W pierwszej, to ekipa z Bocianowa zdecydowanie przeważała i na przerwę schodziła przy wyniku 0:3. Druga część to fantastyczna pogoń piłkarzy z Błonia. Dzięki dobrej i przede wszystkim skutecznej grze straty udało się odrobić z nawiązką. Bohaterem spotkania był Adrian Brzeziński, którego postawa na boisku i dwie zdobyte bramki walnie przyczyniły się do zwycięstwa zawodników z Błonia.

camel pizza - młodzi wyjadacze 2:1
Bramki: Grabarski, Usok - Zdrojewski

Mecz, jak na pojedynek halowy nie obfitował w wiele goli, ale nie oznacza to, że nie był ciekawy. W pierwszej połowie, to Młodzi Wyjadacze prezentowali się lepiej i wyszli na prowadzenie, którego później dzielnie bronili. W drugiej części jednak do odrabiania strat ruszyli piłkarze spod szyldu Camel Pizzy. Ostatecznie udało się im zgarnąć komplet punktów.

eko team - max 0:11
Bramki: Nawrocki 3, Przydatek, Duszyński, Hernes po 2, Korman, Bazelak

Początkowo drużyna z dołu tabeli długo opierała się naporowi piłkarzy z Maksymilianowa (stąd skrót Max). Gdy worek z bramkami na dobre się otworzył obrona Eko Team posypała się, co zostało skrzętnie wykorzystane przez rywali, a mecz ostatecznie zakończył się pogromem i wysoką wygraną podbydgoskiego zespołu.

dekoral.pl - deichmann 3:13
Bramki: Wilki, Lassota, Sulżycki - Dąbrowski 5, Dunaj 4, Kiełpiński 2, Żarnowski, Bieniak

Faworyt spotkania - drużyna Deichmann nie zawiodła i już w pierwszej połowie zaaplikowała rywalom sporo bramek, które przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa.

1. DOZ.PL 3 9 29:5
2. Deichmann 3 9 25:7
3. Focus Solec Kujawski 3 9 23:9
4. City Parking Group 3 6 26:12
5. Camel Pizza 3 6 15:6
6. Północne Śródmieście 3 3 35:11
7. Młodzi Wyjadacze 3 3 8:8
8. Max 3 3 14:18