Aqua aerobik to bezpieczna forma ćwiczeń, która pozwala zadbać o smukłą sylwetkę, pozytywnie wpływa na układ krążenia i kostno-stawowy, może też stanowić dopełnienie rehabilitacji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wodny fitness przybliża nam Mateusz Knapkiewicz ze szkoły pływania Aquarius.

Aqua aerobik ćwiczyć może praktycznie każdy – kobiety w ciąży, seniorzy, osoby z nadwagą.
- Niektórzy nie mogą pozwolić sobie na zajęcia na siłowni czy sali gimnastycznej z powodu bólów kręgosłupa i stawów, których aqua aerobik nie obciąża – mówi Mateusz Knapkiewicz. Dyscyplina ta jest też doskonałym wyborem dla osób otyłych, bo o ile w przypadku ćwiczeń „na sucho”, mogą one mieć problemy z pracą nad niektórymi partiami mięśni, tutaj, dzięki wodzie i zastosowaniu odpowiednich narzędzi, poruszają się znacznie swobodniej. Co ciekawe, po zajęciach aqua aerobiku nie występują zakwasy, jednie lekkie zmęczenie.

Zajęcia odbywają się na płytkiej lub na głębokiej wodzie. Osoby, które nie potrafią pływać, nie muszą się jednak obawiać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ każdy uczestnik zostaje wyposażony w specjalny pas wypornościowy. Na zajęciach korzysta się też m.in. z hantli, specjalnych sandałów, ciężarków na nogi, powersticków, czyli tzw. „makaronów” – sprawiają one, że trening jest ciekawszy i bardziej efektywny.

- Posiadamy praktycznie wszystkie dostępne na rynku pomoce do ćwiczeń w wodzie – mówi Mateusz Knapkiewicz. – Od jutra zaczniemy także stosować sprzęt nagłaśniający z mikroportem, dzięki któremu wskazówki prowadzącego będą doskonale słyszane. Jesteśmy też otwarci na indywidualizację zajęć, w zależności od potrzeb uczestniczek czy uczestników. Seniorzy wolą ćwiczenia spokojniejsze, przy relaksacyjnej muzyce, młode dziewczyny potrzebują zajęć energetycznych.

Zapisy na aqua aerobik: Mateusz Knapkiewicz, tel. 665 150 432, Zajęcia odbywają się w poniedziałki (godz. 19.00 ), środy (godz. 21.00) i czwartki (godz. 20.00) na basenie „Laguna” przy ul. Glinki 117. Ceny: raz w tygodniu - 70 zł/mies., 2 razy w tygodniu - 120 zł/mies., 3 razy w tygodniu – 190 zł/mies.Zobacz też:Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

m.g. (gość)

AQUA-AEROBIK, . Szukasz zajęć aqua aerobiku w konkretnej części Warszawy? Zapraszam do firmowego bloga http://www.aerobik-mokotow.blog.onet.pl