Artego pewnie wygrało na Węgrzech. Bydgoszczanki blisko awansu do TOP 16!

Tomasz Froehlke
Elżbieta Międzik
Elżbieta Międzik Wojciech Arkuszewicz
Artego Bydgoszcz już może świętować awans do następnej rundy EuroCup. Na Węgrzech gładko wygrały z drużyna z Miszkolca. Rewanż za tydzień.

DVTK Miskolc - Artego Bydgoszcz 68:86 (18:32, 14:25, 20:15,16:14)
MISKOLC: Birkholder 19, Peckova 17 (1), Melnika 9, Szabo 7, Zele 0 oraz Bach 10 (1), Aldazabal 6, Vukov 0.
ARTEGO: Międzik 21 (7), Stallworth 21, McBride 9 (3), O’Neill 8 (1), Żurowska-Cegielska 6 oraz Stankovic 16, Adamowicz 5 (1), Poboży 0, Szott-Hejmej 0.

Od samego początku było to spotkanie pod dyktando jednej drużyny.

Artego grało swobodnie, dysponowało większą kulturą gry, a zwłaszcza grało skutecznie. Tylko w pierwszej kwarcie bydgoszczanki trafiły sześć razy za 3 pkt. (trzy Elżbieta Międzik), a z gry miały 11 na 18. Zdobyły aż 32 pkt. i już wtedy było wiadomo, że rywalkom trudno będzie odrobić taką stratę. Można się dziwić trenerowi rywalek, Słowakowi Svitkovi, że pracując długo w Polsce nie poznał się na strzeleckich umiejętnościach Międzik. W sumie trafiła 7 z 13 rzutów za 3 pkt.

To potwierdziła druga kwarta. Artego kontynuowało swoją dobrą grę (8/11 za 3, 21/31 z gry) i momentami prowadziło już różnicą około 30 pkt. Zdecydowany „odjazd” rozpoczął się w połowie drugiej kwarty, którą bydgoszczanki wygrały 21:9. Największa w tym zasługa Deneshy Stalloworth (7 zbiórek) i Dragany Stankovic (6/9 za 2 pkt.), które zdominowały grę podkoszową w ataku, i w obronie. Prawie 60 pkt.. po dwóch kwartach mówiło samo za siebie. Julie McBride (11 asyst) na początku bez pudła trafiała za 3 pkt., a potem bezbłędnie prowadziła grę.

Wysokie prowadzenie nie wymagało tak intesnsywnej gry po przewie, choć trzeba było utrzymać koncentrację. Drugą połowę Artego przegrało 29:36, ale oczywiście liczy się wynik końcowy. Były momenty, gdy Węgierki zmniejszały przewagę nawet do 12 pkt., ale na więcej je nie było stać. Kolejne trafienie Stallworth czy zdrowej już Jennifer O’Neill (6 asyst) znowy doprowadziły do większej przewagi.

Rewanż w przyszły czwartek w Artego Arenie, a zwycięzca dwumeczu awansuje do najlepszej „szesnastki” EuroCup. Tam również drużyny będą grać systemem „mecz i rewanż” o awans do czołowej ósemki. Jeśli Artego wygra z Wegierkami to zmierzy się z francuskim zespołem Carolo Basket.

Ale na razie muszą się zmierzyć w lidze z MKK Siedlce (niedziela, 17.00, Artego Arena).