U zbiegu ulic Gdańskiej i Powstańców Wielkopolskich samochód ciężarowy zerwał sieć trakcyjną. Do tego nastąpił zanik prądu przy Gdańskiej. Tramwaje nie jeździły na Zawiszę. Kursowała komunikacja zastępcza.

Jak informuje nas Marcin Knotowicz, dyspozytor ruchu w MZK, do awarii doszło około godziny 7 rano. U zbiegu ulic Gdańskiej i Powstańców Warszawy samochód ciężarowy zerwał sieć trakcyjną. Tramwaje nie kursowały na odcinku od Chodkiewicza do Myślęcinka. Uruchomiono więc komunikację zastępczą.

Teraz prenumerata cyfrowa tańsza o połowę!

To nie była jednak tego poranka ostatnia awaria. O godzinie 7.45 nastąpił zanik prądu na ulicy Gdańskiej. Do 8.05 także tutaj nie kursowały tramwaje. Do Lasu Gdańskiego można było dojechać tylko autobusem zastępczym. Sieć została całkowicie zerwana. Linie tramwajowe nr 1, 2, 4, 6, 10 były kierowane na Bielawy. - Autobus jedzie do Chodkiewicza - relacjonowała nasza Czytelniczka. - Część pasażerów zdecydowała się na pieszą wędrówkę w kierunku stadionu.

Awaria trwała do godz. 11.45.


Noś odblaski także w mieście. Policja apeluje do pieszych.


Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!