Awans Enea Astorii Bydgoszcz! Wystarczyły trzy mecze [wideo i zdjęcia]

Strajk szkolny 2019 w Bydgoszczy
Strajk szkolny 2019 w Bydgoszczy Enea Astoria Bydgoszcz/Facebook, Tomasz Czachorowski
"Mamy Półfinał! Brawo! Dziękujemy kibicom za wspaniały doping! 27, 28 kwietnia widzimy się w Artego Arenie!" - tak Enea Astoria Bydgoszcz obwieściła na Facebooku zwycięstwo w 3. meczu ćwierćfinałowym w Poznaniu i awans do półfinału play-off I ligi koszykarzy.

Koszykarzom Grzegorza Skiby w hali CityZen w Poznaniu towarzyszyła duża grupa kibiców z Bydgoszczy.

W Bydgoszczy w ćwierćfinałowej rywalizacji dwukrotnie wygrała Enea Astoria - 89:80 i 87:75. Wszyscy zastanawiali się, czy ten pojedynek bydgosko-poznański zakończy się już w sobotę po trzeci meczu, czy Biofarma Basket postawi się Enei Astorii i przedłuży rywalizację co najmniej do niedzieli?

Trzeci mecz, podobnie jak dwa poprzednie w Artego Arenie, był bardzo zacięty i prowadzenie zmieniało się raz w jedną, raz w drugą stronę. Ale spotkanie w hali CityZen rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Podopieczni Grzegorza Skiby co prawda przegrywali 0:2, ale szybko wyszli na 8:2. Przystanki na remisy, to 8:8, 13:13 i na koniec I kwarty 20:17 dla Enea Astorii.

Pierwsze 5 punktów (Paweł Śpica 3, Mikołaj Grod 2) w drugiej części też dla gości i 25:17. Kolejne 3 punkty Groda dały prowadzenie 30:24, ale zaraz potem było już 31:30 dla Biofarmy. Ostatecznie po 20 minutach prowadzenie „oczkiem”, ale Enea Astorii.

W połowie meczu najlepszy dorobek mieli: Marcin Flieger 11 - Maciej Grod 11, Dorian Szyttenholm 10.

ZOBACZ JAK KIBICE DOPINGOWALI W POZNANIU ENEA ASTORIĘ

Natomiast przed ostatnią kwartą bydgoszczanie prowadzili trzema punktami (59:56) i od awansu dzieliło ich tylko 10 minut. A ta ostatnia kwartę podopieczni Grzegorza Skiby rozegrali po mistrzowsku. Gdy dokładnie w 39 minucie i 3 sekundzie Marcin Nowakowski rzutem za trzy wyprowadził Enea Astorię na 78:67 bydgoska ekipa mogła już się cieszyć z awansu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem przyjezdnych był Mikołaj Grod - 19 pkt. To on rzucił pierwsze punkty dla „Asty” (3) i ostatnie w meczu (2) ustalając wynik 80:71.

Sobota (3. mecz): Basket Biofarm Poznań - Enea Astoria Bydgoszcz 71:80 (17:20, 17:15, 22:24, 15:21).

Enea Astoria: Aleksandrowicz 0 (5 zb., 4 as.), Frąckiewicz 13 (6/10 za 2, 9 zb., 3 as.), Grod 19 (3/4 za 3, 5/8 za 2, , 4 zb., 3 as.), Kukiełka 0 (3 as.), Nowakowski 17 (3/6 za 3, 3/7 za 2, 2/4 za 1, 5 zb., 3 as.) oraz Szyttenholm10 (4/5 za 2, 2/2 za 1, 5 zb.), Śpica 16 (4/5 za 3), Pochocki 0, Dłuski 5 (6 zb.), Kondraciuk 0.

Najwięcej dla Biofarmu Basketu: Marcin Flieger 21, Michał Samsonowicz 17.

Stan play-off (do 3 wygranych): 3-0 dla Enea Astorii Bydgoszcz.