Basen na Kapuściskach to jedna z pięciu tak dużych inwestycji zaplanowanych w Bydgoszczy Basen na Kapuściskach to jedna z pięciu tak dużych inwestycji zaplanowanych w Bydgoszczy

Basen na Kapuściskach to jedna z pięciu tak dużych inwestycji zaplanowanych w Bydgoszczy. (© Sławomir Kowalski (zdjęcie ilustracyjne))

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy Kapuścisk w końcu doczekali się budowy nowoczesnego parku wodnego. To niejedyna tego typu inwestycja zaplanowana w mieście.

W najbliższych latach w Bydgoszczy powstanie pięć nowych basenów. - Budowa obiektu na Kapuściskach jest możliwa dzięki dobrej kondycji finansowej miasta - mówi prezydent Rafał Bruski. - W przygotowaniu są inwestycje na Miedzyniu, osiedlu Leśnym i w Fordonie oraz basen przy ul. Królowej Jadwigi.

To także może Cię zainteresować! Michał Szpak zaśpiewał na koncercie charytatywnym w bydgoskiej "Łuczniczce" [zdjęcia, wideo]

Umowa z wykonawcą inwestycji, firmą Mostostal Warszawa, została podpisana we wtorek. Planuje się, że prace będą kosztować niemal 24,5 mln zł i potrwają do końca 2018 roku. Warto czekać, ponieważ w parku wodnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5, który mieści się przy ul. Szarych Szeregów, zaplanowano niemało atrakcji.

Oprócz sześciotorowego basenu w hali znajdzie się miejsce na nieckę rekreacyjną. Powstanie w niej sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali i masaż perełkowy. Oprócz tego zaplanowano dwa jacuzzi i brodzik dla najmłodszych pływaków o głębokości 30 cm z tak zwanym grzybkiem wodnym. Nie zbraknie również największej atrakcji basenowej czyli 50-metrowej zjeżdżalni.

Na basenie przewidziano dwustopniowe trybuny dla widzów (105 miejsc) i siedziska dla zawodników oraz trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo - sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi . Na piętrze hali znajdować się będą sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Obiekt zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Park wodny na Kapuściskach to nie jedyne tak duże przedsięwzięcie w Bydgoszczy. - Najdroższe zadanie, to budowa kompleksu sportowego z basenem olimpijskim w miejscu dawnej Astorii, przy ul. Królowej Jadwigi - dodaje prezydent. - Jesteśmy na etapie przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy. Jeszcze tej zimy oddamy do użytku mieszkańcom nowoczesne lodowisko przy ul. Toruńskiej. To wszystkie inwestycje sprawiają, że oferta aktywnego spędzania wolnego czasu w mieście jest coraz bogatsza.


Pogoda na dzień (13.09.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!