Bałtyk - Zawisza 0:2 (0:1)

(gaz)
archiwum
Drużyna Zawiszy pokonała Bałtyk Gdynia i tym samym szeroko otworzyła sobie drzwi do awansu do I ligi.

Piłkarze wicelidera szybko przejęli inicjatywę na boisku. Dopiero po kwadransie gra się wyrównała, ale ostatnie słowo przed przerwą i tak należało do Zawiszy. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Cezarego Stefańczyka, akcję zamknął Benjamin Imeh, który z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.

Bydgoszczanie w drugiej połowie znów dominowali na boisku. Na potwierdzenie swojej przewagi strzelili drugiego gola. W 69. minucie Jakub Bojas przejął piłkę przed polem karnym i uderzył na bramkę Marcina Matysiaka. Piłka otarła się jeszcze o nogi obrońców Bałtyka i wpadła do siatki bezradnego bramkarza gospodarzy.

Goście odpowiedzieli tylko jedną groźną akcją, po której Jakub Kaszuba z ostrego kąta nie trafił w bramkę

Bramki: 0:1 Imeh (45.), 0:2 Bojas (58.)

Bałtyk: Matysiak- Lemanek, Król (65. Kaszuba), Martyniuk, Musuła- Granosik, Dettlaff, Michałek (80. Drzymała), Łuczak (67. Malicki)- Lilo, Kudyba

Zawisza: Witan- Stefańczyk, Dąbrowski, Jankowski, Warczachowski- Galdino (53. Piętka)- Kot (53. Bojas), Maziarz, Wójcicki - Okińczyc (84. Klofik), Imeh

Żółte kartki: Imeh (17.), Dąbrowski (42.), Galdino (51.), Jankowski (59.), Okińczyc (83.) - Król (45.), Malicki (83.)

Bałtyk Gdynia 0:2 Zawisza Bydgoszcz - czytaj zapis naszej relacji live prosto ze stadionu!