Wczoraj przed południem, na terenie jednostki wojskowej przy ul. Szubińskiej, podczas prac ziemnych odsłonięto niewybuchy, w tym pocisk przeciwpancerny i bomby szkoleniowe.

W pobliżu lotniska, od strony ulicy Szubińskiej, ok. do godz. 10, robotnicy odsłonili bomby i pociski. Znalezisko, najpierw strzeżone było przez żandarmów, potem sprawą zajęli się saperzy z jednostki w Chełmnie.

- Teren budowy jest poddawany kompleksowemu sprawdzeniu pod względem obecności przedmiotów niebezpiecznych i wybuchowych - wyjaśnia Maciej Grabowski z firmy NUCLEAR Maciej Grabowski.

W wykopie pod budynek nowej malarni znaleziono dwie bomby lotnicze, wskaźnikowe o wadze 50 kg, które używano do szkolenia niemieckich pilotów Luftwaffe. Bomby te nie posiadały ładunku wybuchowego. Ponadto, odnaleziono pocisk przeciwpancerny (88 mm) oraz 53 sztuki amunicji strzeleckiej produkcji niemieckiej.

- Wszystko, także bomby szkoleniowe, przekazaliśmy saperom z Chełmna, którzy zajmą się ich zneutralizowaniem - podkreśla Maciej Grabowski. - Zostaną wysadzone na poligonie pod Toruniem. Myślę, że takich znalezisk będzie więcej, ponieważ bydgoskie lotnisko było wykorzystywane przez Luftwaffe.

To także może Cię zainteresować! Imprezowy piątek w bydgoskim klubie Kancelaria [zdjęcia]

- Wszystko, także bomby szkoleniowe, przekazaliśmy saperom z Chełmna, którzy zajmą się ich zneutralizowaniem - dodaje Maciej Grabowski. - Zostaną wysadzone na poligonie pod Toruniem. Myślę, że takich znalezisk będzie więcej, ponieważ bydgoskie lotnisko było wykorzystywane przez Luftwaffe.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 7 września

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!