Brąz Zooleszcz Polonii Bydgoszcz, czyli marzenia się spełniają [zdjęcia]

Flash INFO, odcinek 13 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.
Flash INFO, odcinek 13 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza. Jarek Pabijan
Bydgoszczanie zajęli trzecie miejsce w rozegranych na ich torze Lotos Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Złoto dla Leszna, srebro dla Gorzowa.

- Marzy mi się, by jeden z tych pucharów został w Bydgoszczy - mówił Kamil Brzozowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, gdzie zaprezentowano m.in. nagrody dla zwycięzców.

W sobotę przekonał się, że marzenia się spełniają. Kapitan Polonii wspierany przez Josha Grajczonka (rezerwowym był Tomasz Orwat) postarali się o 19. w historii w bydgoskiego klubu medal rywalizacji par (11 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe).

Brąz II-ligowca to ogromna niespodzianka. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że gospodarzom dopisało szczęście. W IX biegu, po dobrym starcie, defekt na pierwszym łuku zanotował Piotr Pawlicki (skończyło się 3:3). Wyniki mogły też być inne, gdyby nie pech wrocławian. W 7. odsłonie obaj zawodnicy Sparty upadli na tor i do końca zawodów już nie startowali. Maksym Drabik narzekał na ból ręki i pleców, z Jakub Jamróg nie dysponował sprawnym motocyklem (jeden się uszkodził, w drugim zatarł się silnik).

Zawody wygrał duet Unii Leszno (Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki) przed Stalą Gorzów (Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Rafał Karczmarz). Najskuteczniejszym zawodnikiem imprezy był Hampel (16 pkt), dla którego był to pierwszy start po blisko 1,5-miesięcznej przerwie (2 kwietnia złamał łopatkę). Co ciekawe, „Mały” zdobył dopiero swoje pierwsze złoto MPPK.