Budowlany KS Bydgoszcz z awansem do V ligi

FIAŁ
Dariusz Bloch
Piłkarze Budowlanego KS Bydgoszcz wywalczyli już awans do V ligi! Stało się tak, dzięki zwycięstwu w bezpośrednim meczu z Rawysem Raciąż 1:0.

Przed dwudziestą kolejką spotkań piłkarze Budowlanego Klubu Sportowego mieli nad ekipą z Raciąża szesnaście punktów przewagi. Jako że pierwsza bydgoska grupa klasy A liczy sobie 14 zespołów (wyniki wycofanego na początku wiosny KS Kawle są nadal liczone - dod. red.), do końca pozostało więc siedem kolejek. Zdobyć można było więc 21 punktów, ale po sobotnim meczu BKS - Rawys ta statystyka przestała mieć znaczenie.

Wszystko dlatego, że piłkarze z Bydgoszczy zdołali w minioną sobotę wypunktować najlepszego obecnie ligowego konkurenta na jego terenie. Skromnie, bo 1:0, za sprawą trafienia Pawła Dudzika uzyskanego w drugiej połowie spotkania. Dzięki temu dystans pomiędzy oboma zespołami wzrósł do 19 punktów. A skoro punkty stracił również Grom Więcbork (2:3 z Victorią Koronowo), nie ma w stawce A-klasowej przeciwnika, który zdołałby zrzucić BKS z pozycji lidera.

Po 20 seriach gier BKS Bydgoszcz ma na koncie aż 55 punktów za 18 zwycięstwa i jeden remis. Podopieczni trenera Sieradzkiego mają na koncie tylko jedną przegraną - poniesioną w połowie października w starciu z Victorią Koronowo (1:2). Rawys mimo porażki nadal jest drugi - ma 36 pkt., podobnie jak koronowianie. Czwarte i piąte miejsce zajmują odpowiednio: Tucholanka Tuchola i Grom Więcbork (po 35 pkt.).