Prezydent Rafał Bruski chce wprowadzenia nowych ulg dla uczniów na przejazdy autobusami i tramwajami Prezydent Rafał Bruski chce wprowadzenia nowych ulg dla uczniów na przejazdy autobusami i tramwajami

Prezydent Rafał Bruski chce wprowadzenia nowych ulg dla uczniów na przejazdy autobusami i tramwajami. (© Filip Kowalkowski/Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prezydent Bydgoszczy proponuje nowe ulgi w komunikacji publicznej dla dzieci i młodzieży.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Bydgoszczy Monika Matowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz mają plan wprowadzenia zmian w komunikacji publicznej.

Ich propozycja zawiera:

  • - wprowadzenie bezpłatnych biletów komunikacji publicznej dla uczniów szkół podstawowych korzystających ze stypendiów i zasiłków szkolnych,
  • - wprowadzenie „biletu uczniowskiego” w kwocie 10 zł miesięcznie dla uczniów szkół podstawowych, z możliwością zakupu biletu na cały rok za 100 zł.


Zmiany mogłyby wejść w życie od 1 marca 2018 r. w ramach korzystania z Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Wprowadzenie ulg będzie możliwe jeśli w trakcie prac na budżetem miasta na 2018 r. i w czasie jego realizacji, nie zostaną wprowadzone zmiany, które zmniejszą dochody miasta lub zwiększą jego wydatki.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju 30.11.2017


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU


Komunikacja

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ola (gość)

Szkol podstawowych a co z przedszkolakami za ktorych tez trzeba placic od 4 roku i trzeba fowozic ich autobusem pol miasta???

Maniek (gość)

A co z dziećmi z gimnazjów i szkół średnich??? Dlaczego to niby tylko dzieciaki z podstawówki miałyby jeździć za darmo? Dlatego, że zajmują mniej miejsca w autobusie???