Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoska policja rozpracowała nielegalną fabrykę papierosów pod Świeciem

(dan)
Przypomnijmy, że do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło pod koniec listopada ubiegłego roku
Przypomnijmy, że do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło pod koniec listopada ubiegłego roku Policja/archiwum
W ręce policji wpadł 43-latek, kolejny z organizatorów nielegalnie działającej fabryki papierosów w Grucznie pod Świeciem.

43-latek został zatrzymany na ulicy w Toruniu w miniony wtorek. Jest już jedenastą osobą podejrzaną w tej sprawie.

- Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów i prokuratora pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych. O jego aresztowanie wnioskował prokurator. Mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące - relacjonuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wtedy to policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Bydgoszczy wspólnie z antyterrorystami weszli na teren po byłej masarni w jednej z miejscowości powiatu świeckiego, gdzie zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów z kompletną liną produkcyjną.

- Jak wynika z policyjnych ustaleń, podrabiano tam papierosy znanych firm. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 tysięcy sztuk papierosów, około 800 kilogramów tytoniu oraz maszyny. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków mogą sięgać kwoty 900 tysięcy złotych - podkreśla Monika Chlebicz.

Wówczas do aresztu trafiło 9 osób związanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą. - W trakcie zatrzymania na terenie fabryki podejrzani starali się zniszczyć dowody przestępczej działalności. Chcieli "upłynnić" w toalecie pieczęcie z firmowymi oznaczeniami papierosów i telefon komórkowy. Funkcjonariusze udaremnili jednak ich zamiary - przypomina pani rzecznik.

Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Jeden z zatrzymanych, 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy, usłyszał także zarzut kierowania tą grupą. Wobec kilku podejrzanych prokurator wnioskował do sądu o aresztowanie.

Kolejna osoba związana z tą fabryka została zatrzymana w połowie grudnia 2016 roku. 31-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego odpowie, podobnie, jak wcześniej zatrzymani, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych.

- Ostatecznie w tej sprawie aresztowane jest pięć osób, w tym dwaj nieformalni szefowie tej grupy. Pozostałych sześć osób prokurator objął policyjnym dozorem - wyjaśnia Monika Chlebicz.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiecie.naszemiasto.pl Nasze Miasto