Bydgoski Festiwal Nauki to impreza, która ma na celu przybliżyć zwykłym zjadaczom chleba tajemniczy świat nauki. O tym, że wiedza akademicka nie musi być straszna przekonywali specjaliści z UKW, UTP i WSG.

Czytaj też:
» Bydgoski Festiwal Nauki zainaugurowany w iście królewskim stylu

Postanowiliśmy odwiedzić Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wyższą Szkołę Gospodarki i... Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Tak, również policjanci włączyli się do tej imprezy edukacyjnej.

Na terenie parkingu obok siedziby komendy powstał plac manewrowy, na którym najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rowerze. Trening miał przygotować dzieci do egzaminu na kartę rowerową.

Kilkaset metrów dalej, na kampusie UKW grał Big Band UKW. Ze sceny rozstawionej obok budynku biblioteki usłyszeć można było melodie znanych standardów jazzowych.

Oprócz tego, zwiedzający mogli wziąć udział w pokazach wspinaczki wysokogórskiej prezentowanej przez wykwalifikowanych ratowników.
Były też pokazy sztuki cyrkowej dla najmłodszych. Dzieci mogły spróbować przejść po linie oraz żonglować piłeczkami i talerzami. Był także pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych.

Stałym elementem Bydgoskiego Festiwalu Nauki są wystawy i stoiska. Nie zabrakło ich, rzecz jasna, w tym roku. Na korzytarzach uczelni przy ul. Chodkiewicza obejrzeć można było m.in. wystawę replik ulotek sprzed blisko stu lat, mówiących o zdrowiu oraz higienie osobistej.

Wyższa Szkoła Gospodarki również nie pozostała w tyle, jeśli chodzi o atrakcje. W sali gimnastycznej w budynku M na kampusie WSG odbył się turniej FIFA na konsolach PlayStation na dużym ekranie.

Przy przystani kajakowej zawodowi alpiniści pokazywali, jak korzystać ze sprzętu do wspinaczki wysokogórskiej.

Można było również sprawdzić swoją pamięć, biorąc udział w specjalnych zawodach pamięciowych.

Przejdź do galerii


Zobacz też:

Bydgoszcz Raiders - rekrutacja

Stylowa Bitwa po raz czwarty w APK

Dywany kwiatowe "Dla Leona"

"Kino bez Prądu" na Starym Rynku
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!