W Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy odbyło się spotkanie policjantów z uczniami tej szkoły. Funkcjonariusze przekazali im wiedzę na temat zachowania w przypadku wtargnięcia napastnika do szkoły. Wszystkie zajęcia odbyły się w ramach programu "Zapobiec-Przetrwać".

Spotkanie z młodzieżą w ramach programu „Zapobiegać-Przetrwać”, było doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy uczniów oraz ich umiejętności postępowania w takich sytuacjach jak atak terrorystyczny.

Podczas spotkania asp. Adam Papke rozmawiał również z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz o algorytmach postępowania w sytuacjach trudnych. Jednak głównym tematem, który omówił policjant, były algorytmy postępowania w przypadku wtargnięcia napastnika.

W trakcie zajęć funkcjonariusz wytłumaczył szczególną rolę Obiektowego Koordynatora Bezpieczeństwa (OKB) jako „lidera bezpieczeństwa” w placówkach oświatowo-wychowawczych. Po wysłuchaniu teorii i założeń programu przyszedł czas na zajęcia praktyczne.

Młodzież ćwiczyła bezpieczne upadanie na ziemię oraz właściwe ułożenie ciała jakie należy przyjąć podczas napadu z bronią. Na zakończenie uczestnicy przećwiczyli komendę "AZYL" czyli konstruowanie barykady w klasach oraz zasady postępowania w przypadku wtargnięcie napastnika do szkoły.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!