Bydgoszcz: Nowe autobusy już w trasie

Bydgoszcz: Nowe autobusy już w trasie (© bydgoszcz.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z początkiem lutego na ulice Bydgoszczy wyjechały kolejne, nowe autobusy Solaris Urbino 12, które zostały dostarczone do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

11 nowych pojazdów wyposażono w nowoczesne, elektroniczne tablice kierunkowe i system informacji pasażerskiej, cyfrowy monitoring, dostęp do internetu poprzez wi-fi, "ciepły guzik" do samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów oraz klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Zamówione autobusy spełniają najwyższe standardy ekologiczne – norma emisji spalin EURO 6. Nowe wozy są kierowane między innymi do obsługi nr 54, 58, 74, 77, 80 i 92.

Dostawa jest częścią większego zamówienia komunalnej spółki, która w ubiegłym roku zamówiła w sumie 18 niskopodłogowych, klimatyzowanych pojazdów. Koszt tych zakupów to 20,5 mln zł. Zgodnie z uchwalonym planem zrównoważonego rozwoju transportu publicznego klimatyzacja oraz bezprzewodowy Internet stają się standardowym wyposażeniem nowych pojazdów komunikacji miejskiej.Nowe autobusy już w trasie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!