Bydgoszcz zdobyta. Borowiak coraz wyżej w tabeli [zdjęcia]

Piotr Pubanz
Szczypiorniści Borowiaka zasłużenie wywieźli z Bydgoszczy komplet punktów.
Szczypiorniści Borowiaka zasłużenie wywieźli z Bydgoszczy komplet punktów. Piotr Pubanz
Drugą z rzędu, a pierwszą wyjazdową wygraną w rozgrywkach II ligi zanotowali szczypiorniści Borowiaka wygrywając w Bydgoszczy z tamtejszymi „akademikami”.

Dzięki wywalczonym trzem punktom czerszczanie przeskoczyli w ligowej tabeli zarówno bydgoszczan, jak i Szczypiorniaka Olsztyn.

AZS UKW BYDGOSZCZ – BOROWIAK CZERSK 26:31 (12:15)
BOROWIAK: Kamil Klunder, Grzegorz Czapiewski – Piotr Linda (7), Paweł Jakubowski (7), Robert Lenz (6), Mateusz Łoński (4), Paweł Moczadło (3), Mateusz Konik (3), Bartłomiej Węckowski (1), Piotr Karczyński, Mateusz Lenz, Kornel Jerzyk, Szymon Fryca, Mateusz Gliniecki.

Początek meczu był dość chaotyczny, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Najpierw prowadzili miejscowi 2:0, by po kilku minutach na tablicy widniał rezultat 2:4. Czerszczanie zaczęli swój koncert od stanu 8:6 dla miejscowych. Solidnie zaczęli grać w obronie, cudów w bramce dokonywał Kamil Klunder, a szybkie kontry przeprowadzane przez Piotra Lindę, Pawła Jakubowskiego i Roberta Lenza kończyły się z reguły golami. Na przerwę goście schodzili z przewagą trzech goli (15:12). Po zmianie stron „akademicy” rzucili się do odrabiania strat doprowadzając do stanu 14:15, ale „borowiacy” szybko się otrząsnęli, grając tak samo dobrze jak w końcówce pierwszej połowy. Ponownie odskoczyli na bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny. Teraz przed Borowiakiem mecz w Gryfinie w najbliższą sobotę z doświadczonym KPR.

Pozostałe mecze 8. kolejki:
SMS ZPRP II Gdańsk – KPR Gryfino 35:25 (15:14), AZS UMK Toruń – Sambor Tczew 23:39 (12:20), MKS Brodnica – Tytani Wejherowo 23:32 (9:18), MOSiR Kętrzyn – Jeziorak Iława 18:33 (6:18).

1. SMS ZPRP II Gdańsk 8 24 273:162
2. Sambor Tczew 7 21 245:160
3. MKS Brodnica 8 16 229:209
4. Tytani Wejherowo 6 15 174:141
5. KPR Gryfino 6 11 159:161
6. AZS UMK Toruń 8 8 206:248
7. Jeziorak Iława 7 7 194:197
8. Borowiak Czersk 7 7 170:196