Zmianie nie uległ dochód uprawniający do ubiegania się o dotację. Przez następne trzy lata wyniesie on 504 zł na osobę w rodzinie oraz 583 zł, gdy wychowuje ona dziecko niepełnosprawne.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zmianie nie uległ dochód uprawniający do ubiegania się o dotację. Przez następne trzy lata wyniesie on 504 zł na osobę w rodzinie oraz 583 zł, gdy wychowuje ona dziecko niepełnosprawne.


- Każdy bydgoszczanin, który chce otrzymać zasiłek rodzinny, musi złożyć odpowiedni wniosek. Trzeba jednak pamiętać, że może to zrobić tylko jeden z rodziców - tłumaczy Regina Politowicz, dyrektorka Wydziału Świadczeń Społecznych Urzędu Miasta w Bydgoszczy. Dofinansowanie zależy od wieku pociechy. - Od listopada zasiłek na dziecko, do ukończenia piątego roku życia, wzrośnie z 48 zł do 68 zł. O 27 zł zwiększy się również subwencja dla osób, które nie ukończyły 18 lat i wyniesie 91 zł. Najwięcej, bo aż 98 zł, rodzice otrzymają na podopiecznych, którzy mają od 18 do 24 lat i się uczą - mówi dyrektorka wydziału. - O 100 zł zwiększone zostanie świadczenie pielęgnacyjne i wyniesie 520 zł miesięcznie. Przysługuje ono osobie, która rezygnuje z pracy, aby zająć się niepełnosprawnym członkiem rodziny.


Nie zmieni się wysokość dodatków do zasłków rodzinnych z tytułu urodzenia dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, podjęcia przez dziecko nauki poza miejscem zamieszkania, opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego, samotnego wychowywania, dla rodzin wielodzietnych oraz na kształcenie i rehabilitację dziecka niepełnosprawnego.(mcf)


Zasiłek rodzinny na dziecko  • do pięciu lat: 68 zł

  • w wieku od 5 do 18 lat: 91 zł

  • w wieku od 18 do 24 lat: 98 zł

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!