Cerrad Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz [Wynik. Składy. Relacja]

W pierwszej rundzie chemicy przegrali z Czarnymi 1:3. W rewanżu był taki sam wynik Dariusz Bloch
W meczu kończącym 19. kolejkę Plus Ligi Chemik Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Cerraadem Czarnymi Radom 1:3. To siódma porażka bydgoszczan z rzędu.

CERRAD CZARNI - CHEMIK 3:1
Sety: 23:25, 25:23, 25:14, 25:21
CERRAD CZARNI: Vincić 6, Żaliński 19, Pajenk 8, Żigałow 9, Fornal 10, Huber 11, Ruciak (libero), Wasilewski (libero) oraz Filip 9, Giger, Kwasowski, Ostrowski. Punkty: atak - 54, serwis - 9, blok - 9, błędy rywali - 26.
CHEMIK: Szalacha 5, Vinhedo 2, Kovacević 8, Morozow 10, Filipiak 18, Lipiński 5, Kowalski (libero) oraz Gryc 4, Karakuła, Bobrowski (libero). Punkty: atak - 38, serwis - 7, blok - 7, błędy rywali - 31.

Bydgoszczanie jechali do Radomia z mocnym postanowieniem przerwania fatalnej passy sześciu porażek z rzędu. To spowodowało, że w tabeli spadli na 12. miejsce. Za nimi jest tylko MKS Będzin. Celem chemików jest powrót do czołowej dziesiątki. Aby tak się stało potrzebne są zwycięstwa. Bydgoszczanie zdawali sobie sprawę, że o wygraną w Radomiu będzie bardzo ciężko, bo Czarni to rewelacja sezonu. Ekipa z Radomia zajmuje wysokie 4. miejsce i jest bliska gry w play off. Na dodatek nie przywykła przegrywać u siebie.

To się potwierdziło w pierwszym secie, w którym bydgoszczanie długo byli w defensywie. Jednak w końcówce potrafili odwrócić losy rywalizacji. Stało się tak dzięki asowej zagrywce Bartłomieja Lipińskiego i fatalnego błędu w ataku Maksima Żigałowa, który mają pustą siatkę posłał piłkę w aut. Chemicy wyszli na prowadzenie 24:22 i tej szansy nie zmarnowali.

W drugiej partii było podobnie. Znowu w końcówce udało się zbliżyć do rywala na jeden punkt. Niestety, tym razem nie dało przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Trzeci set był bardzo słaby w wykonaniu bydgoskich zawodników. Od początku byli gorsi od rywali pod każdym względem.

Czwarta partia to powrót chemików do dobrej gry z dwóch pierwszych partii. Bydgoszczanie toczyli zażarty bój z wyżej notowanymi rywalami. Prowadzili 21:20. Niestety, końcówka była fatalna. Nie skończyli trzech ataków i nadziali się na kontry. Ostatni punkt stracili po asie i tak prysła nadzieja na tie breaka i choćby punkt.

Sportowe Wydarzenie Weekendu - odcinek 4.

W kolejnym meczu chemicy podejmą w piątek Indykpol AZS Olsztyn.