Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 2:0.

Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz 0:2
Bramki: Patejuk (32), Lewicki (84).
CHOJNICZANKA: Podleśny - W.Lisowski, Biernat, Kieruzel, Pietruszka - Zawistowski, Bartoszewicz - Kosakiewicz (57. Grischok), Rybski (79. Jelić), Niedziela (69. Czerwiński) - Mikołajczak.
ZAWISZA: Węglarz - Igumanowic, Stawarczyk, Wełnicki, Nykiel - Drygas, Kona - Smektała (76. Łukowski), Mica, Patejuk (89. Ciechanowski) - Lewicki (90+2. Gajewski).

90+2' - Gajewski za Lewickiego.
Jeszcze 3 minuty.
90' - Uderzał Łukowski, broni Podleśny.
89' - Za Patejuka wchodzi Ciechanowski.
86' - Ładna akcja Chojniczanki. W jej finalnej fazie Mikołajczak trafił w boczną siatkę.
84' - 2;0 dla Zawiszy! Akcję zamyka Lewicki!
82' - Dośrodkowywał Łukowski, ale Kieruzel był lepiej ustawiony od Mici.
80' - Zdaniem arbitra Łukowski faulowany.Miejscowi fani nie zgadzają się z jego decyzją.
79' - Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Za Rybskiego wchodzić Jelić.
79' - Wielkie brawa od kibiców zebrał Zawistowski, który powstrzymał szarżującego Micę.
76' - Łukowski zmienia Smektałę.
76' - Duże zamieszanie pod bramką Zawiszy. W ostatnich minutach gospodarze przeważają, a zawiszanie grają bardzo nerwowo.
75' - Żółta kartka dla Mici.
72' - Kiepski strzał po ziemi Mici.
71' - Lewicki zagrał efektownie do Patejuka. Ten ruszył lewą stroną boiska, ale został sfaulowany przed polem karnym przez Bartoszewicza. "Żółtko" dla Bartoszewicz.
69' - Czerwiński za Niedzielę.
69' - Rzut wolny dla "Chojny". Zagrywał Pietruszka, głową tuż obok bramki strzelił Biernat.
66' - Z rzutu wolnego centrował Igumanowić. Podanie przedłużył Stawarczyk, zamykał Lewicki, ale na posterunku był Podleśny,
65' - Kolejna dobra akcja duetu Mica - Patejuk. Ten drugi oddał strzał, piłka odbiła się jednak od jednego z gospodarzy i wyszła na róg.
64' - Zawistowski zagrał z rożnego. Igumanowić powstrzymał Rybskiego, ale Zawistowski zdołał oddać strzał z dystansu. Pozostawiał on jednak wiele do życzenia.
63' - Zawistowski z rzutu wolnego zagrał do Kieruzela. Ten zagrał wzdłuż bramki, skończyło się na rzucie rożnym.
63' - Smektała zagrał wzdłuż bramki, ale Lewicki nie zdołał zamknąć akcji.
62' - Po rzucie rożnym strzelał Biernat, ale zbyt słabo by zaskoczyć Węglarza.
61' - Znów dobra akcja "Chojny". Mikołajczak został jednak wzięty w kleszcze przez Nykiela i Wełnickiego.
60' - Dobra okazja dla Chojniczanki. Mikołajczak był bliski oddania celnego strzału.
59' - Igumanowić wrzucał piłkę z rożnego, ale zbyt płasko.
57' - Zmiana w Chojniczance. Za Kosakiewicza wchodzi Grischok.
54' - Stawarczyk uprzedził Mikołajczaka.
53' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Igumanowić. Po główce Drygasa piłka trafiła w słupek! Chwilę później kapitan Zawiszy został ukarany żółtą kartką.
51' - Kosakiewicz zagrywał piłkę w pole karne. Mikołajczak trącił piłkę, ale nie poleciała ona w światło bramki.
49' - Zawistowski dośrodkowywał z rzutu rożnego. Węglarz odważnie wyszedł z bramki i schwytał piłkę.
48' - Wełnicki zagrał ręką piłkę w polu karnym, ale nie zauważył tego arbiter.
47' - Igumanowić ukarany żółtą kartką.
47' - Dobra kontra Zawiszy. Urwał się Smektała, oddał strzał, z problemami broił Podleśny.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi do przerwy 1:0.
45' - Dośrodkowywał Igumanowić, Zawistowski wybił piłkę poza pole karne,
44' - Z dystansu uderzał Smektała. Minimalnie obok bramki.
42' - Mica faulowany przez Zawistowskiego w środku pola.
42' - Zawistowski dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale jeden z graczy "Chojny" faulował w polu karnym.
41' - Wełnicki minął się z piłką, ale Stawarczyk zdołał wybić piłkę na róg.
37' - Zaskakujące uderzenie z dystansu Mikołajczaka. Piłka wylądowała jednak minimalnie obok bramki strzeżonej przez młodego Węglarza.
36' - Mikołajczak zagrał do Bartoszewicza. Kibice "Chojny" stanęli z miejsc, bo ten mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Węglarzem. Pomocnik Chojniczanki pogubił się jednak w finalnej fazie akcji.
35' - Dobre dośrodkowanie Lisowskiego. Rybski minął się jednak z piłką.
33' - Zawisza 18:34 został liderem pierwszoligowych rozgrywek. Jeszcze jednak około 60 minut gry.
32' - GOL! Kapitalna akcja Zawiszy. Piłkę wywalczył Patejuk, który zagrał do Mici. Ten zagrał w pole karne i odegrał ponownie do Patejuka, który umieścił piłkę w bramce. 1:0 dla niebiesko-czarnych.
29' - Zespołowa akcja Zawiszy. Po zagraniu Smektały uderzał Drygas. Podleśny sparował piłkę na rzut rożny.
28' - Okres spokojniejszej gry w środku pola, Nie brakuje fauli, z trybun obrywa się sędziemu - Markowi Opalińskiemu.
25' - Mikołąjczak zagrywa w polu karnym do Lisowski. Ten został powstrzymany przez defensorów Zawiszy.
24'- Igumanowić zagrywał z rzutu wolnego. Uderzał Stawarczyk, ale bardzo niecelnie.
23' - Wojciech Lisowski ukarany żółtą kartką za faul na Mice.
20' - Niespodziewany strzał z dystansu Zawistowskiego. Nie mógł on jednak zaskoczyć Węglarza.
19' - Zawistowski z rzutu rożnego, ale nieco zbyt mocno.
18' - Kosakiewicz dośrodkowywał, ale jego zagranie odczytał Igumanowić.
17' - Bartoszewicz odważną interwencją powstrzymał szarżującego lewą stroną Patejuka.
15' - Niecelny strzał Mici.
14' - Kona wrzuca piłkę z rzutu wolnego. Zawistowski uprzedził jednak Drygasa i oddalił zagrożenie od własnej bramki.
12' - Bardzo groźne dośrodkowanie Smektały. Podleśny potknął się, ale nikt z zawiszan nie doszedł do piłki.
11' - Zawistowski z rzutu rożnego kombinacyjnie do Rybskiego. Ten odegrał do Kosakiewicza, ale jego strzał został zablokowany.
10' - Z dystansu uderzał Zawistowski. Węglarz odbija na rzut rożny.
8' - Techniczne uderzenie w samo okienko Mici. Świetnie broni Podleśny.
8' - Patejuk zagrał do Lewickiego. Ten został powstrzymany przez stoperów Chojniczanki.
7' - Drygas zagrał do Mici. Podanie przeciął Biernat.
5' - Drobnego urazu doznał Maciej Kona.
5' - Piłkę wrzucał Smektała. Z piłką minął się Mica, a podanie nie doszło do Lewickiego.
4' - Po interwencji Stawarczyka sędzia nie podyktował rzutu karnego.
3' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Kosakiewicza.
1' - Rozpoczął się mecz. Trener Zawiszy Maciej Bartoszek dziś na trybunach. To efekt kary z czasów prowadzenia Legionowi.
0' - Podajemy rezerwowych:.Chojniczanka: Hładun, Mrozik, Garbacik, Majtyka, Grischok, Czerwiński, Jelić; Zawisza: Sapela, Alaverdeszwili, Ciechanowski, Łukowski, Nawotczyński, Gajewski, Cywiński.
0' - Witamy z Chojnic, O godzinie 18 rozpocznie się mecz Chojniczanka - Zawisza.

Wczoraj swój mecz rozegrała Olimpia, która przegrała z Arką 1:2.