Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co będzie w bydgoskich Młynach Rothera? Są aż trzy koncepcje

AST
Miasto planuje ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykorzystania wnętrz Młynów Rothera
Miasto planuje ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykorzystania wnętrz Młynów Rothera Filip Kowalkowski
Miasto zakończyło właśnie dialog techniczny związany z zagospodarowaniem Młynów Rothera. Wyznaczono trzy kierunki zagospodarowania obiektu: stworzenie przestrzeni związanej z promocją wiedzy z zakresu funkcjonowania mózgu, aranżacja ogrodów wody będących centrum innowacyjnej edukacji oraz ekspozycji rozwoju technik związanej z miastem.

Dialog techniczny to nic innego, jak konsultacje z potencjalnie zainteresowanymi wykonawcami. Inwestor ma w ten sposób możliwość opracowania dokumentacji przetargowej, która będzie w jak największym zakresie odpowiadała jego potrzebom.

Tymczasem miasto, które przejęło Młyny Rothera od prywatnej firmy, planuje ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykorzystania wnętrz zabytkowego obiektu wraz z aranżacją, wystrojem wnętrz i wyposażeniem ruchomym oraz instalacjami technicznymi niezbędnymi do ich obsługi.

Czytaj również:Jest nowy szef ZUS w Bydgoszczy. To Mariusz Jaroniewski

W tej chwili w Młynach Rothera trwają prace konserwatorsko-budowlane w Spichrzu Zbożowym. Prace mogą zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku.

Zakończyły się też prace projektowe, które pozwolą przekształcić obiekt w wielofunkcyjny obiekt usługowy w celu umożliwienia prowadzenia działalności o różnym zakresie programowym, z możliwością komercyjnego wykorzystania części obiektów. Zakłada on między innymi kompleksową rewitalizację konstrukcji kompleksu dawnego Młyna wraz z zagospodarowaniem otoczenia.

Sprawdź:Poczta Polska wysyła fałszywe maile? Zawierają groźnego wirusa

Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają reprezentacyjne schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku, przestrzeń rekreacyjna itp. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny, wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które mogą się na niego dostać za pomocą pochylni. Na tarasie projektuje się odbudowanie budynku kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni.

Pod tarasem znajdują się ogólnodostępne toalety oraz parking. Budynek łazienek wykonany jako wolnostojący na planie prostokąta, usytuowany nad brzegiem rzeki Brdy, za północnym szczytem spichlerza zbożowego (północnego) poddany zostanie również rewitalizacji z przeznaczeniem na kasy i poczekalnię dla obsługi tramwaju wodnego.

Pogoda na dzień (30.11.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto