Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy opłaca się być masażystą?

materiał informacyjny
Młodzi ludzie stojący przed wyborem swojej drogi zawodowej podejmują bardzo ważną decyzję, która najprawdopodobniej zaważy na całym ich życiu. Po ukończeniu szkoły średniej mogą pójść na studia albo do na przykład do szkoły policealnej. Takie placówki kształcą między innymi techników masażystów. Czy ten zawód daje dobre perspektywy?

Usługi masażu na fali zainteresowania

Dzwoniąc pod dowolny numer gabinetu masażu w Bydgoszczy, niejednokrotnie dowiemy się, że na najbliższą wizytę u wykwalifikowanego technika masażysty trzeba czekać nawet ponad tydzień. Najlepsi mogą umawiać pacjentów z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Dobry masażysta ma nie tylko „fach w ręku”, ale i jest osobą otwartą, komunikatywną, empatyczną i cechuje się wysoką kulturą osobistą. Powinien rozpoznawać potrzeby klienta oraz posiadać realną wiedzę, wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Wiele ośrodków szkoleniowych i szkół policealnych na terenie całej Polski, m.in. w Bydgoszczy, edukuje techników masażystów. Mogą oni zdobywać dodatkowe uprawnienia fizjoterapeutów czy rehabilitantów i oferować przyszłym pacjentom nie tylko masaż relaksacyjny, ale i terapię pourazową, a niekiedy nawet leczenie wad postawy.

Jak w praktyce zostać masażystą?

Osoba specjalizująca się w tym zawodzie nie musi być absolwentem wieloletnich studiów wyższych. Najłatwiej zapisać się na kurs dla masażystów, ale gruntowne wykształcenie w tej profesji zapewnią zajęcia w szkole policealnej na kierunku technik masażysta. Później można poszerzać swoją wiedzę na warsztatach z fizjoterapii i rehabilitacji. Po ukończeniu edukacji podstawowej masażysta powinien zdać egzamin państwowy, który w sposób jednoznaczny potwierdzi nabyte przez niego kwalifikacje. Dyplom uzyskany w ten sposób ułatwi znalezienie zatrudnienia, m.in. w gabinetach masażu, SPA, centrach odnowy biologicznej, ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach czy klinikach.

Masażysta kształci się i specjalizuje w kierunku masażu klasycznego, rehabilitacyjnego, który wykonują fizjoterapeuci, czy też kosmetycznego, pozwalającego na wyszczuplenie ciała, ujędrnienie skóry i pozbycie się cellulitu. Współpracując z ośrodkami sportowymi, technik masażysta powinien gruntownie poznać i stosować w praktyce masaż sportowy. Dochody osób uprawiających tę profesję są różne. W większych miastach, np. w Bydgoszczy, technik masażysta zarobi więcej niż na wsi. Może pracować u kogoś albo otworzyć własną działalność gospodarczą - stacjonarną lub mobilną. Zawód ten ma dobre perspektywy rozwoju i utrzymania się na rynku, dlatego kształcenie się w nim będzie się młodym ludziom z pewnością opłacać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto