Debata za nami. Kandydaci na prezydenta Bydgoszczy w ogniu pytań

Czasem bardziej niż samych kandydatów, dało się słyszeć ich sztabowców, którzy pojawili się na czwartkowej debacie zorganizowanej przez Radio PiK.
 Tomasz Czachorowski

Kandydaci pojawili się na debacie,która odbyła się na terenie Wyższej Szkoły, w komplecie. Pośrodku usiadła jedyna kandydatka, czyli Anna Mackiewicz (SLD Lewica Razem). Po jej prawej stronie znaleźli się dwaj najbardziej zagorzali polityczni konkurenci: Tomasz Latos (PiS) i Rafał Bruski (Koalicja Obywatelska). Po drugiej stronie: przedstawiciel Kukiz 15 Paweł Skutecki i Czasu Bydgoszczy Marcin Sypniewski.

Debatę zorganizowało Radio PiK. W pierwszej rundzie kandydaci losowali pytania, które przygotowali dziennikarze, słuchacze radia oraz internauci. Rafał Bruski odpowiadał na pytanie, co może zrobić miasto, by młodzi ludzie nie wyjeżdżali z miasta. Kandydat mówił m.in. o tym, że miasto wspiera uczelnie (budynki, wsparcie finansowe). - Prosiłem też rektorów, by powstał jeden uniwersytet bydgoski - dodał Bruski.

Zobacz także:SKM w Bydgoszczy? Poseł Tomasz Latos chce połączyć Stary Fordon z Osową Górą

Kolejne pytanie, które wylosował Rafał Bruski, dotyczyło pomysłu na rozwój bydgoskiego lotniska. - Na pewno podstawą jest znalezienie dobrych połączeń - odparł.

- Droga ekspresowa S5 i S10, port multimodalny - wymienił Tomasz Latos, kiedy wylosował pytanie o najpilniejszą inwestycję w Bydgoszczy. Kandydat PiS odpowiadał również, co zmienić, by miasto w rankingach nie zajmowało odległych miejsc. - Zmienić gospodarza - brzmiała odpowiedź. - Mamy co nadrabiać, chcemy wielkiej Bydgoszczy - dodał Latos.

Anna Mackiewicz musiała z kolei odpowiedzieć na pytanie, jak zostanie rozwiązany problem Tartaku Bydgoszcz. - Mam nadzieję, że wojewoda wypełni swoje obowiązki i dojdzie do eksmisji - stwierdziła. Kandydatka lewicy została też zapytana o atuty miasta, które można wykorzystać. - Na pewno to, że leżymy na przecięciu dwóch międzynarodowych dróg wodnych - wyjaśniła. Dodała jednak: - Największy potencjał to ludzie.

Pawła Skuteckiego zapytano, w jaki sposób zwiększyć liczbę imprez targowych w Bydgoszczy. - Obniżyć ceny - padła odpowiedź. Kandydat stwierdził, że skoro wystawcy mają bardziej atrakcyjne oferty z innych miast, wybierają je zamiast bydgoskich. Skutecki był również pytany, czy jest za odbudową zachodniej pierzei Starego Rynku. - Tak, natychmiast - odparł kandydat.

Marcin Sypniewski był pytany o działania miasta wobec przyszłości apartamentowca na Babiej Wsi. - Do wiosny musi tamtędy pojechać tramwaj. Trzeba popędzić inwestora, by wykonał roboty zabezpieczające, a jeśli tego nie zrobi, miasto je wykona na koszt inwestora - stwierdził. Sypniewski wylosował również pytanie o to, jak ułożyć sobie stosunki z Toruniem. - Jako największe miasto w województwie powinniśmy współpracować ze wszystkimi mniejszymi miastami, Szubinem czy Toruniem - wymieniał, na co sala zareagowała śmiechem.

W drugiej rundzie kandydaci mogli sobie zadawać nawzajem pytania. Największą popularnością cieszył się Tomasz Latos. Marcin Sypniewski pytał kandydata o zanieczyszczenia związane z byłym Zachemem; Paweł Skutecki o remont śluz; Anna Mackiewicz, czy podpisze „Porozumienie dla Bydgoszczan”.

Do największych spięć dochodziło jednak na linii Bruski-Latos. W tyle nie pozostawali również ich sztabowcy. - „Pinokio, pinokio”. I za chwilę: „Tomasz Latos, Tomasz Latos” - dochodziło z jednej strony sali. Druga odpowiadała skandowaniem : „Rafał Bruski, Rafał Bruski”. - Przedstaw się - krzyczeli młodzi ludzie do Michała Sztybla (szef sztabu Rafała Bruskiego), kiedy ten zadawał pytanie Tomaszowi Latosowi.

W jednym za to Bruski i Latos byli zgodni: - Idźcie na wybory - apelowali. Każdy jednak przekonywał, że głosować należy właśnie na niego, a głos na konkurenta będzie natomiast głosem straconym.

Wybory Samorządowe 2018 - Twój głos się liczy.

Wideo

  • Gazeta Pomorska
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.