- Cały nasz zespół prezentuje zwyżkę formy i na pewno nie będziemy już chłopcami do bicia - zapewnia Tomasz Chrzanowski. Pojutrze pierwsze spotkania ćwierćfinałowe ekstraligi (rewanże 30 sierpnia).

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Cały nasz zespół prezentuje zwyżkę formy i na pewno nie będziemy już chłopcami do bicia - zapewnia Tomasz Chrzanowski.


Pojutrze pierwsze spotkania ćwierćfinałowe ekstraligi (rewanże 30 sierpnia). Nasi żużlowcy wcale nie muszą wygrać dwumeczu z Unibaksem, aby znaleźć się w strefie medalowej. Dlaczego? Bo regulamin kwalifikuje do półfinału także najlepszy zespół z trójki przegranych.


Kluczem do sukcesu będzie jednak zwycięstwo u siebie. W rundzie zasadniczej się nie udało (39:51).


Jak będzie teraz?


- Na pewno nie będziemy chłopcami do bicia, jak to miało miejsce w kwietniu. Wtedy kompletnie zawiodłem, teraz bydgoski tor nie ma już dla mnie tajemnic. Zresztą cała nasza drużyna prezentuje ostatnio zwyżkę formy - mówi Tomasz Chrzanowski.


Teoretycznie Polonia ma ułatwione zadanie. W ekipie rywali zabraknie bowiem Wiesława Jagusia, który leczy złamany nadgarstek.


Mają wyrównany skład


- Unibax nadal jest bardzo mocny - tonuje nastroje trener Zenon Plech. - W trakcie sezonu torunianie też borykali się z kontzujami, a jednak zajęli pierwsze miejsce. Ich siłą jest bardzo wyrównany skład, tam każdy z żużlowców może "pociągnąć" wynik. Poza tym, przepis o zastępstwie zawodnika sprawi, że nieobecność Jagusia nie będzie tak bardzo odczuwalna.


Przypomnijmy, że w IV, VII, X i XIII biegu za "Jagodę" pojadą koledzy z drużyny. Do dodatkowych startów kandydują: Chris Holder, Robert Kościecha, Ryan Sullivan, Adrian Miedziński i 17-letni Darcy Ward. Ten ostatni dobrze spisał się w pierwszym meczu na Sportowej. Australijczyk debiutował wtedy w naszej lidze i zdobył 7 pkt + bonus.


Davidsson nie pojedzie


W zestawieniu Polonii nie ma Jonasa Davidssona, który po spotkaniu z Gorzowem został odsunięty od składu. We wtorek Szwed błysnął jednak formą w Elitserien (16 i bonus dla Piraterny). Plech może jeszcze dokonać dwóch zmian...


- Davidsson nie jest w ogóle brany pod uwagę - odpowiada szkoleniowiec. - Nawet jeżeli któryś z naszych zawodników dozna kontuzji podczas Grand Prix w Malilli, to zastosujemy przepis o zastępstwie zawodnika albo wystawimy kolejnego juniora.


Inne ćwierćfinały: Leszno - Częstochowa (18.00, TVP Sport i TVP Bydgoszcz), Gorzów - Zielona Góra.


Wejściówki jeszcze są


Bilety na derby można kupować dzisiaj w kasie klubu (11.00-16.00) i w dniu zawodów od 15.00. Nie będzie sprzedaży w sobotę z uwagi na święto Wniebowzięcia NMP.


Ceny: 60 zł (trybuna główna), 30 zł (sektor A), 25 zł (sektor B), 18 zł (sektor B - ulgowy), 5 zł (dzieci do szóstego roku życia). Bilety ulgowe kupować mogą uczniowie podstawówek, gimnazjów, szkół średnich oraz studenci kształcący się dziennie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!