Enea Astoria Bydgoszcz walczyła we Wrocławiu, ale nie dała rady liderowi

Arkadiusz Wojtasiewicz
W meczu na szczycie I ligi, kończącym 28. kolejkę, koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz przegrali na parkiecie lidera Śląska Wrocław 92:101.

Do Wrocławia podopieczni Grzegorza Skiby jechali ze stratą jednego punktu. W pierwszym meczu w Artego Arenie wrocławianie wygrali 91:86.

Ewentualna wygrana bydgoszczan w niedzielny wieczór różnicą 6 punktów dałaby im pozycję lidera, ale...

Bydgoszczanie zagrali bez Jakuba Dłuskiego i Mikołaja Groda. A mecz nie zaczął się po myśli koszykarzy Enea Astorii.

Po I kwarcie przegrywali 11 punktami (17:28). Zryw w II partii pozwolił dojść gospodarzy na 2 punkty (50:52). Jednak III kwarta, znowu wygrana przez wrocławian 11 punktami, „ustawiła” dalszą część spotkania.

Najwięcej punktów dla Śląska: Mateusz Jarmakowicz (25) i Robert Skibniewski (23), dla bydgoszczan: Grzegorz Kukiełka (23).

Po tej przegranej Enea Astoria spadła w tabeli na 3. miejsce i ma 2 punkty straty do Śląska i 1 do Sokoła Łańcut.

Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 101:92 (28:17, 24:33, 36:25, 13:17).

Enea Astoria: Aleksandrowicz 5 (3 as.), Frąckiewicz 17 (4/7 za dwa, 2/2 za trzy, 3/4 wolne, 9 zb., 4 as.), Szyttenholm 6 (3/5 za dwa, 4 zb.), Kukiełka 23 (6/11 za dwa, 3/7 za trzy, 2/2 wolne, 3 as.), Nowakowski 12 (2/3 za trzy, 4/4 wolne, , 3 zb., 3 as.) oraz Fatz 13 (4/10 za dwa, 5/6 wolne, 8 zb.), Śpica 4 (3 as.), Pochocki 9 (3/9 za dwa), Kondraciuk 3.

Inne wyniki 28. kolejki I ligi:

SKK Siedlce - Pogoń Prudnik 74:96, Polonia Leszno - Górnik Wałbrzych 76:88, ZB Pruszków - WKK Wrocław 78:84, Polfarmex Kutno - Sokół Łańcut 84:88, AZS AGH Kraków - Basket Poznań 83:73, GKS Tychy - Czarni Słupsk 102:103, Księżak Łowicz - Kotwica Kołobrzeg 76:86.

Kolejny mecz Enea Astoria rozegra w sobotę, 23 marca, w Artego Arenie z GKS Tychy (17.00). Na Śląsku było 78:76 dla bydgoszczan.