Pobudka gangsterów w Solcu Kujawskim [ZDJĘCIA I FILM]

Akcja policji Solec Kujawski - zdjęcia. Akcja zatrzymania została dokładnie zaplanowana na wtorek (19.07) na godzinę 6:00, gdy policjanci weszli jednocześnie do 12 mieszkań w Solcu Kujawskim. Dzięki niej udało się rozbić bandę, która zajmowała się m.in. pozbawieniem wolności ze szczególnym udręczeniem pokrzywdzonego. Policjanci ustalili, że podejrzani związani są ze środowiskiem kiboli bydgoskiego klubu piłkarskiego.

1/4
policja
Centralne Biuro Śledcze od kilku miesięcy zajmowało się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się uprowadzeniami i handlem narkotykami. Jak wynikało z ustaleń policjantów osoby zajmujące się tym przestępczym procederem mogły mieć powiązania ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu piłkarskiego. Akcja skierowana przeciwko przestępcom została dokładnie zaplanowana. W działaniach oprócz policjantów CBŚ wzięli udział także funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej i Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy oraz z Solca Kujawskiego. We wtorek (19.07) rano policjanci weszli jednocześnie do 12 mieszkań w Solcu Kujawskim. Zatrzymali łącznie 8 mężczyzn i kobietę.

Czterech mieszkańców Solca Kujawskiego (22-35l.) doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Materiał dowodowy zgromadzony przez CBŚ pozwolił prokuratorowi na przedstawienie im zarzutów pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Do przestępstwa tego doszło w maju 2011r. kiedy to sprawcy uprowadzili mieszkańca Solca Kujawskiego, wywieźli go do lasu i tam bijąc wymusili od niego pieniądze w zamian za uwolnienie. Jeszcze wczoraj (20.07) do sądu w Bydgoszczy trafiły wnioski o aresztowanie czterech podejrzanych, którzy 3 najbliższe miesiące spędzą w areszcie.Jak wynika z ustaleń CBŚ czterej mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego klubu. Ich nieformalny przywódca o pseudonimie Pershing był wielokrotnie karany za przestępstwa kryminalne.
∨ Czytaj dalej

Na wolności był dopiero pół roku. W przeszukanych mieszkaniach policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 120g marihuany, ponad 70g amfetaminy i 10 tabletek ekstazy. Teraz narkotyki trafią na badania do policyjnego laboratorium. Gdy potwierdzą się wyniki testów zatrzymani mogą usłyszeć także zarzuty posiadania narkotyków. Rozliczeniem pięciu pozostałych osób zajmą się policjanci z Solca Kujawskiego. W tej chwili ci zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie.

Jak przewidują śledczy sprawa ta może mieć charakter rozwojowy.


Zobacz gdzie jest teraz burzaWygraj perłowy weekend w Hotelu Astor w Jastrzębiej GórzeSkype Redakcji Czatuj ze mną

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię