Gimnazjum nr 57 z Bydgoszczy wygrywa w Toruniu! Zagrają w finale Coca-Cola Cup 2014

MM Bydgoszcz
Uczniowie bydgoskiego Gimnazjum nr 57 w Bydgoszczy wywalczyli w sobotę w Toruniu mistrzostwo regionu i miejsce w wielkim finale w Gdyni.

To weekend wojewódzkich rozstrzygnięć w turnieju Coca-Cola Cup 2014. Najlepszymi drużynami z województwa kujawsko-pomorskiego okazała się drużyna chłopców z Bydgoszczy, dla których nie jest to pierwszy taki sukces - są obrońcami tytułu mistrzów sprzed roku.

`

Panowie są uczniami Gimnazjum Nr 57 w Bydgoszczy, zaś dziewczęta, które 7 czerwca okazały się najlepszą żeńską drużyną wywodzą się z Niepublicznego Gimnazjum w Gołkowie. Teraz obie drużyny czeka rywalizacja w finałach w Gdynii.

`

Wojewódzki finał odbył się na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W naszym województwie do turnieju zgłosiły się aż 232 drużyny. Bydgoscy gimnazjaliści pokonali w sobotę 4:0 kolegów z Gimnazjum Nr 8 z Torunia.

`

Trzecie miejsce na poziomie wojewódzkim zajęci zawodnicy Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie (w meczu o 3. stopień podium pokonali 5:4 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Kikole). Najlepszym bramkarzem został Jakub Urban (gimnazjum z Bydgoszczy), a królem strzelców Mateusz Grudziński (gimnazjum z Torunia).

`

Wśród dziewcząt miejsca podzieliły się następująco:

1. Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie

2. Gimnazjum Nr 4 w Inowrocławiu

3. Gimnazjum Nr 1 z Gniewkowa

4. Zespół Szkół Nr 14 w Bydgoszczy.

Najwięcej bramek zdobyła imponująca umiejętnościami technicznymi Agata Bała z Gołkowa, a między słupkami najlepiej spisywała się Olga Pietrzak z Inowrocławia.

Finał ogólnopolski Coca-Cola Cup 2014: 13 i 14 czerwca w Gdyni

Nagrodą w turnieju poza tytułem mistrzowskim jest wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.