Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie. Polska ze srebrem

inf.prasowa
HMME 2015. Polska ze srebrnym medalem
HMME 2015. Polska ze srebrnym medalem Tomasz Młynek
Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie. Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal EHI2015. Biało-czerwoni w finale turnieju, który był rozgrywany w Toruniu, przegrali 1:2 po karnych zagrywkach z Austrią. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

Oba zespoły mecz o złoty medal rozpoczęły ostrożnie. W pierwszej fazie zawodów brakowało groźnych okazji. Pierwszą stworzyli nasi hokeiści i od razu objęli prowadzenie. W siódmej minucie bramkarza rywali pokonał Jacek Kurowski.

Goście poważnie odpowiedzieli sześć minut później. Mateusza Popiołkowskiego próbował zaskoczyć Oliver Binder.
Później na indywidualny rajd zdecydował się Arkadiusz Rutkowski. Zawodnik Pomorzanina wbiegł w półkole strzałowe, ale nie udało mu się pokonać golkipera Austriaków.

Po zmianie stron goście odważniej zaatakowali i szukali wyrównującego gola. Udało się to dopiero w 24. min. Dobrze spisującego się Popiołkowskiego pokonał Pit Rudofsky. Ten sam gracz wyprowadził swój zespół na prowadzenie trzy minuty później.

W tym momencie role się odmieniły i to ekipa Jakuba Stranza „goniła” wynik. Pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry Robert Gruszczyński uderzył na bramkę rywali, a Florian Steyrer wybił piłkę z linii bramkowej. Polacy dopięli swego w 38. min. Do remisu, po krótkim rogu, doprowadził Arkadiusz Rutkowski.
O zwycięstwie Austriaków zadecydowały karne zagrywki. W tej części meczu lepsi okazali się goście, którzy tym samym obronili mistrzowski tytuł.

Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie

Polska Austria 2:2 (1:0), karne zagrywki (1:2). 1:0 J. Kurowski (7), 1:1 P. Rudofsky (24), 1:2 P. Rudofsky (27), 2:2 A. Rutkowski (38, róg)

Karne zagrywki: 0:1 P. Rudofsky, 1:1 D. Jarzembowski, 1:2 F. Lindengrun
Polska: Popiołkowski, Janicki, Rutkowski, Gruszczyński, Mazany oraz Jarzembowski, Kurowski, Bożyk, Sławski, Pawlak.

Zobacz zdjęcia z Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Hokeju na Trawie. Toruń 2015