Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Heineken Open'er Festival 2011 w Gdyni [artyści - bilety - dojazd - informacje]

Marta Czarnecka
Marta Czarnecka
Organizatorzy Heineken Open'er Festival ogłosili pierwszych artystów, którzy w tym roku zagrają na terenie Lotniska w Gdyni.

Zobacz aktualności:


ARTYŚCI


Caribou (30 czerwca 2011)
Ukrywający się pod nazwą Caribou kanadyjski multiinstrumentalista, producent i wokalista i… matematyk Dan Snaith to przede wszystkim twórca jednego z najlepszych i najciekawszych albumów ubiegłego roku.

Płyta zdobyła uznanie krytyków i publiczności dzięki połączeniu tego, co w dzisiejszej muzyce ciekawe i intrygujące. Psychodelia, folk, disco, alternatywny rock, euforyczna elektronika, taneczne rytmy i chwytliwe melodie – to wszystko znalazło się na „Swim” w wyważonych proporcjach. Piąta płyta w dorobku Caribou została okrzyknięta jednym z najlepszych albumów roku 2010, a utwory „Odessa” i „Sun” to jedne z najlepszych kompozycji ostatnich dwunastu miesięcy, tak dla fanów rocka jak i elektroniki. Dziennikarze muzyczni również dali się ponieść emocjom - Q Magazine napisał, że „Swim” to płyta „równie fascynująca co innowacyjna, taka, w której chciałoby się zanurzyć”, a Uncut określił ją „najbardziej czarującym wydawnictwem” Snaitha.



Coldplay (30 czerwca 2011)

Ten zespół był wyjątkowy już od pierwszych chwil. Ich umiejętności muzyczne, teksty oraz melodie natychmiast podbiły serca publiczności. Pierwszy album „Parachutes” pojawił się w lipcu 2000 roku po serii znakomicie przyjętych koncertów oraz entuzjastycznie odebranych singlach „Shiver” i „Yellow”. Ten ostatni znalazł się nawet na czwartym miejscu listy brytyjskich singli. Płyta zadebiutowała na szczycie UK Albums Chart spotykając się z aplauzem także w całej Europie oraz Stanach.

„A Rush of Blood to the Head” z 2001 roku przyniósł cały zestaw hymnów takich jak “In My Place”, “The Scientist” i oczywiście “Clocks”. Z takim repertuarem zespół wkrótce wcielił się w rolę headlinera takich festiwali jak Glastonbury, czy Rock Werchter i wyrobił sobie renomę jednego z najlepszych koncertowych zespołów na Ziemi.

To oczywiście nie był szczyt ich możliwości. Trzeci album studyjny „X&Y” rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającego się albumu roku 2005. Płyta trafiła na pierwsze miejsca na listach sprzedaży w 20 krajach. Takie utwory jak „Speed of Sound”, „Fix You”, czy „Talk” zabrzmiały od Coachelli, aż po Glastonbury. Zawsze szukający nowych kierunków muzycy Coldplay w 2008 przedstawili album “Viva la Vida or Death and All His Friends”. Jeszcze raz fani dali się ponieść takim utworom jak „Violet Hill” i „Lost!”.



D4D

Niedawno ukazał się czwarty album formacji D4D. Zespół nagrał go we własnym, gdańskim studiu nagraniowym Dickie Dreams. Na płycie czeka nas sporo niespodzianek: w prawie każdym utworze pojawia się kobiecy głos, usłyszymy kilku znamienitych gości, piosenki łączą się ze sobą miniaturowymi skitami, użyto sampli ze starych polskich płyt winylowych, a całość trwa 40:40 min. Sami muzycy bez cienia wątpliwości przyznają, że jest to ich najdojrzalsze i najlepsze dzieło.



Fat Freddy's Drop (30 czerwca 2011)

Fat Freddy’s Drop stworzyła grupa muzyków angażujących się w tak różne projekty, jak soundsystemy reggae, zespoły grające funk, jazzowe eksperymenty, czy nowoczesny soul. Wydany w 2002 roku singiel „Midnight Marauders” zwrócił uwagę muzycznego świata na nowozelandzki fenomen, zyskując niezwykle przychylne recenzje czołowych didżejów i prezenterów radiowych z Gillesem Petersonem na czele.

W 2005 światło dzienne ujrzał debiutancki album pt. „Based On A True Story”. W Nowej Zelandii stał się pierwszym albumem dystrybuowanym niezależnie, który trafił na pierwsze miejsce listy sprzedaży (i utrzymywał się na nim przez 11 tygodni), pokrywając się ośmiokrotnie platyną, a pochodzący z niego singiel „Wandering Eye” był najczęściej granym utworem w nowozelandzkich stacjach radiowych. Dzięki pozytywnym wibracjom, ciepłemu brzmieniu i chwytliwym, lecz niebanalnym melodiom Fat Freddy’s Drop zostali przyjęci z entuzjazmem na całym świecie.

„Based On A True Story” zdobyło m.in. tytuł płyty roku w corocznym głosowaniu Radio 1 Gilles Peterson Worldwide Music Awards, a zespół ruszył w niemal trzyletnią trasę. Druga płyta zespołu pt. „Dr Boondiga and the Big BW” była najlepiej sprzedającym się albumem 2009 roku w Nowej Zelandii i potwierdziła ich pozycję jako skarbu narodowego.



Foals (1 lipca 2011)

Na brytyjskiej scenie muzycznej zespół zaistniał w 2007 roku. Wtedy to poznali Davida Siteka, założyciela TV On The Radio, a wynikiem tej współpracy był wydany rok później debiutancki album „Antidotes”. Płyta została entuzjastycznie przyjęta między innymi dzięki takim utworom jak „Red Sox Pugie”, „Two Steps, Twice” czy „Cassius”. Wraz z wydaniem „Antidotes” Foals wyróżnili się z szeregu innych brytyjskich zespołów, stawiających na muzykę oscylująca pomiędzy rockiem, elektroniką i popem. Oczywistym rozwojem wydarzeń byłoby wydanie kolejnej płyty w takim samym klimacie. Stało się jednak inaczej – wydając w 2010 roku album „Total Life Forever” zespół ruszył w innym kierunku - młodzieńcza buńczuczność została zastąpiona bardziej klimatyczną, emocjonalną i melodyjną muzyką, która podkreślona została tekstami dotykającymi tematyki nieśmiertelności. To dowodzi, że zespół nadal się rozwija i poszukuje swojej formuły. A jeżeli ktoś nadal nie byłby przekonany do wartości ich muzyki, to może przekona go fakt, że wydawcą Foals jest legendarna, amerykańska wytwórnia Sub Pop Records, która odpowiada za sukces takich formacji, jak Nirvana czy Soundgarden.



Hurts (3 lipca 2011)

Hurts to niezwykle ostatnio popularny manchesterski duet spod znaku electropop, w którego skład wchodzą Theo Hutchcraft i Adam Anderson. Mimo krótkiej kariery szybko zwrócili uwagę branży muzycznej, trafiając na czwarte miejsce prestiżowego zestawienia BBC Sound of 2010. Przewidywania specjalistów sprawdziły się - ich debiutancka płyta pokryła się złotem m.in. na Wyspach Brytyjskich i w Polsce, a singiel „Wonderful Life” szybko zdobył czołówki list przebojów w całej Europie. Hurts cieszą się tak dużą popularnością, że bez problemów wyprzedają kolejne koncerty, włączając w to 3 obecnie grane w Polsce.

Grupie udało się połączyć wpływy muzyki lat 80-tych i nowoczesny pop w sposób, jaki udaje się tylko niewielu wykonawcom, dzięki czemu muzyka brzmi świeżo i przebojowo. Dużą rolę odgrywa też wyrazisty i dopracowany wizerunek duetu. Okładki, teledyski i wygląd samych muzyków, to spójna koncepcja stylistyczna i kolorystyczna. Dzięki temu wpisują się w muzyczną tradycję kultowych formacji brytyjskich święcących tryumfy w latach osiemdziesiątych. Jako potwierdzenie pozycji Hurts na płycie pojawiła się też inna ikona popu – Kylie Minogue, którą usłyszeć można w utworze „Devotion”.



Paristetris

Paristetris to nazwa sklepu z meblami w Siracuse, NY. To także projekt muzyczny stworzony przez Macio Morettiego, Marcina Maseckiego i zjawiskową Candelarię Saenz Valiente. Wspólnie tworzą kompozycje na pograniczu elektroniki, awangardy i miejskiego folku.

**

**



Primus (2 lipca 2011)

Chyba wszyscy kojarzą charakterystyczną czołówkę z South Parku, ale nie każdy wie, że to twórczość legendarnej formacji Primus. To jednak nie dzięki temu zespół zyskał ogromną popularność - założony w 1984 roku wstrząsnął światem muzyki albumami "Frizzle Fry" i "Sailing the Seas of Cheese", zaliczanymi do najciekawszych płyt początku lat dziewięćdziesiątych.

Oprócz niewątpliwego fantastycznego poczucia humoru zespołu, ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim nowatorskie brzmienie i styl grania. Groteskowy, surrealistyczny nastrój granych przez nich kompozycji przywodzi na myśl nie tyle punkowe inspiracje zespołów grających w tamtych czasach, ale raczej nastrój znany z pierwszych, psychodelicznych płyt Pink Floyd, albumów Franka Zappy, czy Rush, czyniąc Primus najważniejszym i najbardziej oryginalnym zespołem sceny niezależnej. Kolejne albumy, takie jak "Pork Soda" czy "Tales from the Punchbowl" szybko pokrywały się złotem i potwierdzały niegraniczoną wyobraźnię lidera zespołu, wirtuoza gitary basowej Lesa Claypoola.


PRZYJAZD: Aby uniknąć oczekiwania w korkach komunikacyjnych i kolejkach do wejścia, zaplanuj swój przyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

UWAGA: Otwarty został przejazd obwodnicy na estakadę Kwiatkowskiego (port).

POLE NAMIOTOWE: Działa od 29 czerwca od godziny 12:00 do 4 lipca do godziny 12:00. Dostępne jest dla osób, które wykupiły karnety z polem namiotowym. Przy terenie pola znajduje się całodobowy punkt gastronomiczny, punkt sprzedaży napojów, bankomat oraz kasy festiwalowe, w których można nabyć ALTER kART oraz bony festiwalowe.

CAMPERY: W tym roku dla osób, które chcą przyjechać na festiwal kamperem lub przyczepą – udostępniona zostanie specjalna przestrzeń dla około 70 pojazdów. Aby skorzystać z tej możliwości organizatorzy proszą o wysłanie maila na adres [email protected].

PARKING DLA OSÓB ŚPIĄCYCH NA POLU NAMIOTOWYM: Wjazd na parking znajduje się od ulicy Zielonej. Jest to parking płatny, dozorowany, niestrzeżony. Parking jest czynny 24h od 29 czerwca od godziny 12:00 do 4 lipca do godziny 12:00.


BILETY


6 grudnia ruszyła regularna sprzedaż karnetów w cenach:

3 dni (1-3.07.2011)

karnet 3 dni
310 zł

karnet 3 dni + pole namiotowe
350 zł

4 dni (30.06-3.07.2011)

karnet 4 dni
370 zł

karnet 4 dni + pole namiotowe
410 zł

Bilety jednodniowe:

30.06.2011 – 165 zł
01.07.2011 – 165 zł
02.07.2011 – 165 zł
03.07.2011 – 165 zł

KUP BILET W SKLEPIE ALTER ART: www.alterart.pl/shop/sklep.php lub w punktach sprzedaży sieci Ticketpro oraz Eventim.

Organizatorzy rekomendują zakup biletów tylko w oficjalnych źródłach sprzedaży. Zakup biletu poza siecią oficjalnych punktów sprzedaży rodzi ryzyko nabycia biletu nieautentycznego i w związku z tym ryzyko odmowy wejścia na imprezę osobie legitymującej się takim biletem.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Heineken Open'er Festival 2011 w Gdyni [artyści - bilety - dojazd - informacje] - Bydgoszcz Nasze Miasto

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto