HME w lekkiej atletyce. Awans Baumgart-Witan i Lewandowskiego

Iga Baumgart-Witan pewnie wygrała bieg eliminacyjny na 400 m
Iga Baumgart-Witan pewnie wygrała bieg eliminacyjny na 400 m Paweł Relikowski
Iga Baumgart-Witan z BKS Bydgoszcz wywalczyła awans do półfinału biegu na 400 m, a Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz wywalczył awans do finału biegu na 1500 m w halowych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Glasgow. Nie powiodło się Norbertowi Kobielskiemu z MKS Inowrocław, który odpadł w eliminacjach skoku wzwyż.

Iga Baumgart-Witan swój bieg eliminacyjny zaczęła spokojnie. Po zejściu z torów biegaczka BKS Bydgoszcz wysforowała się na drugą pozycję, a na ostatniej prostej wyszła na prowadzenie i pewnie wygrała. Wieczorem półfinał.
- Nie wyszedł mi start, bo praktycznie wypadłam z bloków. Potem kontrolowałam bieg i wygrałam. Tak miało być - powiedziała przed kamerami TVP Sport Baumgart-Witan.
Druga z Polek Justyna Święty-Ersetic także wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 52.65.

Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz wywalczył awans do finału biegu na 1500 m. Polak swój bieg eliminacyjny rozpoczął bardzo spokojnie na końcu stawki. Po 1100 metrach "Lewy" ruszył do przodu i mijał kolejnych rywali. Na ostatnie okrążenie ruszył już jako lider i kontrolując bieg wygrał go z czasem 3:47.50.
- Takie było założenie, by obserwować rywali. Zawsze są przepychanki, a tego chciałem uniknąć. Na ostatnich metrach przyspieszyłem. Zrobiłem swoje i awansowałem do finału tracąc jak najmniej energii. Teraz dzień odpoczynku i w niedzielę finał. Będę chciał wrócić do domu ze złotym medalem - mówił przed kamerami TVP Sport Lewandowski, który w Glasgow borni tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat z Belgradu.

Start nie wyszedł Norbertowi Kobielskiemu z MKS Inowrocław. Skoczek wzwyż poradził sobie z pierwszą wysokością 2,10 m, ale potem trzy razy zrzucił poprzeczkę na 2,16 m. Awasowali za to Mateusz Przybyłko (2.28, wygrał) i Sylwester Bednarek (2.25, był trzeci)

Z pozostałych Polaków awans do finału wywalczyli: Tomasz Jaszczuk w skoku w dal (7.86 m, czwarte miejsce), Karol Zalewski w biegu na 400 m (47.45, awans z czasem jako ostatni) oraz kulomiot Michał Haratyk (20.98 - najlepszy wynik w tym roku). Odpadli Konrad Bukowiecki i Jakub Szyszkowski.

Sportowe Wydarzenie Weekendu - odcinek 6: Hokeiści KH Energa Toruń walczą o półfinał.