- Prace zbliżają się ku końcowi. Gmach będzie ocieplony, pomalowany, wyremontowaliśmy dolny korytarz i trzy sale - mówi Wojciech Kwiatkowski, dyrektor szkoły w Maksymilianowie.W szkole uczy się 250 dzieci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Prace zbliżają się ku końcowi. Gmach będzie ocieplony, pomalowany, wyremontowaliśmy dolny korytarz i trzy sale - mówi Wojciech Kwiatkowski, dyrektor szkoły w Maksymilianowie.

W szkole uczy się 250 dzieci. W przeciwieństwie do innych placówek, ta nie boryka się z problemem niżu demograficznego, bowiem przybywa pociech osiedlających się tutaj mieszkańców Bydgoszczy. Placówka w Maksymilianowie nie ustępuje miejskim szkołom. Przed dwoma laty została rozbudowana o nowe skrzydło. Przed rokiem za 30 tys. zł powstał plac zabaw. Marzeniem wszystkich jest nowa sala gimnastyczna. Na razie jednak nie ma szans. - Bo przy Zespole Szkół w Osielsku budujemy basen. Kosztować nas będzie 10 mln zł. Pozyskaliśmy właśnie 2,5 mln zł z ministerstwa sportu. Nie chcemy być tylko sypialnią Bydgoszczy. Już pytają nas chętni, czy będą nowe sekcje sportowe na basenie. Zakończenie prac przewidujemy na lipiec przyszłego roku - wyjaśnia Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko.

Za miesiąc znany będzie koszt rozbudowy podstawówki w Niemczu. Radni podejmą decyzje, czy będzie to kolejna inwestycja gminy.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!