Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

5 tys. zł zaproponował mundurowym 39-latek, złapany w Bydgoszczy na jeździe po pijanemu.

Policjanci na ul. Łomżyńskiej około godz. 7.00 zatrzymali i skontrolowali kierowcę bmw. Jak się okazało, mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie przewożenia do komisariatu 39-latek próbował przekupić funkcjonariuszy: oferował 5 tys. zł za puszczenie go wolnym.

Trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwieje, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty jazdy po pijanemu oraz przekupstwa. Za te przestępstwa grozi do 8 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Łącznie bydgoscy policjanci w ramach trwającej akcji „Bezpieczny weekend” w ciągu doby zatrzymali 13 kierujących pod wpływem alkoholu oraz odnotowali 30 kolizji. Przykładowo w Boże Ciało około 14.30 na drodze pomiędzy miejscowościami Wtelno i Morzewiec (pow. bydgoski), motorowerzysta przewrócił się i doznał urazu głowy. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy ranek natomiast funkcjonariusze na al. Jana Pawła II zatrzymali do kontroli nissana micrę. 63-letnia kierująca miała blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Została przewieziona do komisariatu. Teraz za popełnione wykroczenie grozi jej do 5 tys. zł grzywny oraz utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!