Dla kogo stypendium?

(© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

UKW udostępnił już nowy regulamin stypendialny. Bydgoski uniwersytet doceni aktywnych. Aby otrzymać którekolwiek stypendium – trzeba złożyć wniosek. Wszystkie stypendia będzie można otrzymywać tylko na jednym kierunku i na jednej uczelni.

Czytaj też:
» Studenci mogą kserować za darmo

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, zgodnie z reformą szkolnictwa wyższego, opracował nowe zasady przyznawania pomocy materialnej studentom. Najwięcej zmian dotyczy stypendium rektora (zastępującego naukowe). Ubiegającym się o nie będą przyznawane punkty. Ich suma zdecyduje o przyznaniu pomocy materialnej. S=A+B+C, czyli S – suma punktów, A – liczba pkt. przyznana za średnią ocen, B – liczba pkt. za osiągnięcia naukowe i artystyczne, C – liczba pkt. za osiągnięcia sportowe. Do punktu B zalicza się m.in. uczestnictwo w konferencjach naukowych, festiwalach, warsztatach; publikacje, działalność w kołach naukowych czy organizacjach studenckich, studia na drugim kierunku, udział w programie Erasmus i wolontariat.

Regulamin przyznawania pomocy materialnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: http://www.ukw.edu.pl/jednostka/dzial_spraw_studenckich/aktualnosci_sprawy_studenckie/10972/nowy_regulamin_przyznawania_pomocy_materialnej

Druki, wnioski, regulaminy znajdziecie tu: http://www.ukw.edu.pl/jednostka/dzial_spraw_studenckich/druki_wnioski_regulaminy

Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego i specjalnego na UKW składa się przez Internet. System do obsługi stypendiów jest dostępny pod adresem www.stypendia.ukw.edu.pl. Czas na wprowadzanie danych do systemu jest między 1 a 21 października.

Od 1 października 2011 studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych mogą ubiegać się o pomoc materialną w formie:
- stypendium socjalnego
- stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych
- stypendium rektora dla najlepszych studentów
- stypendium ministra za osiągnięcia w nauce
- stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe
- zapomogi

Nie będzie już stypendium na wyżywienie i mieszkaniowego, zaś naukowe zmienia się w stypendium rektora.

Kilka zapisów z nowych zasad:

- Wzrośnie maksymalny dochód uprawniający do stypendium socjalnego z 602 zł netto na osobę w rodzinie(tak było dotychczas) do 782,60 zł netto na osobę, (rektor będzie mógł nadal ustalić próg dochodu niższy niż maksymalny, ale nie niższy niż 456,30 zł).

- Stypendium rektora dla najlepszych studentów otrzyma maksymalnie 10% studentów każdego kierunku studiów prowadzonego przez uczelnię.

- Stypendia rektora dla najlepszych studentów są przyznawane na wniosek studenta przez rektora, wcześniej odbywało się to automatycznie.

Zwiększa się ilość pieniędzy pomocy socjalnej, ale kosztem stypendium dla najlepszych. Od rozpoczynającego się właśnie roku akademickiego 60% środków przekazywanych przez budżet państwa na pomoc materialną dla studentów, przeznaczanych będzie na stypendia socjalne, a 40% na stypendia rektora. Wcześniej środki były dzielone równo.
Zobacz też:

Kawałki Bydgoszczy - konkurs MM-ki
Photo Day 18.0 - Myślęcinek

Jarmark Kujawsko-Pomorski [foto]

Bydgoski Kongres Kultury
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!