SLD podaje listę kandydatów

Lista obejmuje 10 kandydatów. Wśród nich jest Elżbieta ... (© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lista obejmuje 10 kandydatów. Wśród nich jest Elżbieta Krzyżanowska i Janusz Zemke. Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazał w poniedziałek, kto z ich szeregów będzie ubiegał się o miejsce w Parlamencie Europejskim.

Pierwszy na podanej przez SLD liście jest obecny parlamentarzysta europejski Janusz Zemke. Przez 20 lat (do 2009) był posłem w Sejmie RP, w latach 2001-2005 wiceministrem obrony narodowej. Druga kandydatura dotyczy Elżbiety Krzyżanowskiej, obecnej radnej Sejmiku Województwa, od 1997 do 2002 roku wiceprezydent Bydgoszczy. Pełni także funkcję przewodniczącej Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Sejmiku Województwa.

O miejsce w Parlamencie Europejskim postara się także Urszula Polak. Jest radną Torunia i prezesem oddziału ZNP. Krzysztof Grządziel, czyli czwarty kandydat SLD w okręgu nr 2, obejmującym województwo kujawsko-pomorskie. Włocławski radny to również prezes i współwłaściciel firmy Guala Closures DGS Poland SA. oraz założyciel fundacja „Samotna Mama”.

Urszula Iwińska zasiadała w radzie powiatu inowrocławskiego, teraz przewodnicząca rady powiatu, prezes sanatorium Oaza. Łukasz Kowarowski wcześniej radny gminy Łasin, a następnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Łasina. Danuta Wioletta Brzoskowska to od kilkunastu lat radna powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Kolejny na liście SLD jest Jan Wałoń, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim. Poza tym pełni funkcję zastępcy wójta gminy Wielgie, kieruje Referatem Rozwoju Gminy Wielgie, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Do Parlamentu Europejskiego spróbuje się dostać Beata Gaik-Mazurek, radna powiatu żnińskiego i wiceprzewodnicząca rady, była też wicestarostą. Piastuje poza tym stanowisko prezesa Zarządu Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ostatni kandydat to Maciej Makowski. Jest dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie i radnym powiatu bydgoskiego. Wcześniej pracował przez 23 lata jako funkcjonariusz Służby Więziennej w Zakładzie Karnym.


Wybory odbędą się w niedzielę 25 maja 2014r.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xxx (gość)

Wadoń nie Wałoń. Droga redakcjo, jeśli przepisujecie informacje to róbcie to poprawnie. Pan Wałoń nazywa się Wadoń i jest BYŁYM dyrektorem Departamentu Rozwoju Regionalnego, BYŁYM zastępcą wójta i BYŁYM kierownikiem referatu w UG Wielgie, obecnie jest radnym Sejmiku (informacje za stroną Kujawsko-Pomorskiego SLD)