Osoby spodziewające się pobytu w sanatorium mogą kontrolować za pośrednictwem internetu na jakim etapie jest ich skierowanie. Niestety, czas oczekiwania na wyjazd do uzdrowiska trwa nawet dwa lata.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Możliwość podejrzenia wniosku to dodatkowa opcja, przeznaczona dla pacjentów posiadających dostęp do internetu - wyjaśnia Andrzej Purzycki, zastępca dyrektora ds. medycznych kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Po zarejestrowaniu wniosku o przydzielenie miejsca w sanatorium, pacjent otrzymuje od lekarza numer skierowania. Jest on zarazem hasłem do uruchomienia przeglądarki funduszu.
Jak ją znaleźć? Wystarczy wejść na stronę internetową www.skierowania.nfz.gov.pl, a następnie w górnym okienku wpisać numer danego skierowania. - Pacjent może zobaczyć, na jakim etapie jest jego wniosek - mówi Andrzej Purzycki.

Co więcej, poznaje datę wystawienia skierowania przez lekarza oraz termin wpłynięcia wniosku do oddziału NFZ. Dowiaduje się o rodzaju leczenia, numerze w kolejce, miejscu i terminie leczenia sanatoryjnego.

Purzycki zapewnia jednocześnie, że do osób, które nie mają dostępu do internetu, NFZ wysyła skierowanie pocztą. - Z reguły na dwa miesiące wcześniej dostarczamy pacjentowi wszelkich szczegółowych informacji - podkreśla.

Niestety, na przydzielenie miejsca w uzdrowisku czeka się bardzo długo, bo od półtora roku do nawet dwóch lat. - Dziennie wpływa do nas kilkadziesiąt wniosków - mówi Andrzej Purzycki.

Nieco krócej czekają pacjenci, dla których leczenie uzdrowiskowe jest jedynie kontynuacją lub uzupełnieniem leczenia szpitalnego.
Wnioski o przyznanie miejsca w sanatorium rozpatruje lekarz specjalista w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej albo rehabilitacji medycznej. To właśnie on, po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, wydaje decyzję, czy leczenie uzdrowiskowe jest konieczne.

Jeśli uzna, że pacjent powinien wyjechać do sanatorium, wskazuje rodzaj leczenia (szpitalne, sanatoryjne lub rehabilitacja) oraz miejscowość, w której można je realizować.

W przypadku uzasadnionej rezygnacji z wyjazdu, fundusz przydziela pacjentowi nowy termin. Jeżeli natomiast stwierdzi, że rezygnacja jest bezzasadna, informuje o konieczności uzyskaniania nowego skierowania.

Zobacz też:

Komentarze (264)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

internautka (gość)

Mój wyjazd do sanatorium to czas 30 miesięcy, poinformowano mnie o tym wtedy kiedy zadzwoniłam do NFZ czyli dostane w listopadzie 2015 - SKANDAL czekać dwa i pół roku - wytłumaczyłam sobie, że najpierw jada VIP-y, znajomi a na końcu szara eminencji i tyle!!!

02-14-22768-1 (gość)

Nie pierwszy raz wybieram się do sanatorium. Zawsze śledzę kolejkę w internecie. Dopiero ostatnie skierowanie ma fałszowane numery kolejki. Do 01.11.2014 r. kolejka malała.Następnie zaczęła wzrastać. Taka ciuciubabka trwa do dziś. O przepraszam, po interwencji telefonicznej u przemiłej pani Hanny Krzyżanowskiej, przez jakiś czas kolejka wracała do swej należnej funkcji. I co? W dalszy ciągu obserwuję poprzednie zdarzenia, tj. kolejka czasem maleje jednak w sumie wrasta. Tylko Opole cieszy się normalnością. Trzeba będzie interweniować w Warszawie i to zapewne w komisjach sejmowych. Inaczej będziemy słyszeć ciągłe pokrętne tłumaczenia. Powiedzmy wszyscy temu STOP.

gość - Krystyna (gość)

pechowy czas oczekiwania. Jak to się dzieje, że moja znajoma, która 3 tygodnie wcześniej rejestrowała się ode mnie była już w czerwcu na 3 tygodniowym turnusie w Kołobrzegu, jest bardzo zadowolona. Natomiast ja pechowy człowiek muszę czekać, /przy gorszych schorzeniach/ po endoprotezie, złamanym barku i dużymi zmianami kręgosłupa a także zwyrodnieniani stawowymi pod numerem 5623.

kuracjuszka (gość)

Ile czasu w rzeczywistości czekamy na wyjazd !!!?. W październiku 2012 złożyłam wniosek o wyjazd. Jeżeli umię dobrze liczyć to do dzisiaj czekam już 15 miesięcy a mam nr.13 tys. z dużym ogonkiem. Gdy otrzymałam pismo z NFZ podano mi czas oczekiwania (okolo 18 msc.). Czy w przeciagu 3 msc. wyjedzie 13 tys. osób !!!! Skoro w przeciągu 15 msc. od kiedy czekam wyjechało 17 tys. Chyba jest coś nie tak z tym oczekiwaniem !

Oczekujacy z warminsko mazurskiego (gość)

niezrozumiale wzloty i spadki nr oczekiwania w kolejce. Prosze panstwa-od kilku dni skrupulatnie sprawdzam swoj nr w kolejce.Uruchamiam laptopa i strone skierowania ze swoim nr,co sie okazuje.Siedze od godz 8.00 do 14.30 i co widze w miedzyczasie- smieszne ,ale moj nr w ciagu 10min wzrosl o kilka oczek i zaraz malal(i tak powinno byc) po jakims czasie ponownie wzrastal o kilka oczek.Dla tych co sprawdzaja co kilka dni ,moze wydawac sie ,ze wszystko jest OK ze kolejka maleje,ale jesli spojzymy na to skrupulatnie to widac dziwne manewry, ze nie jest tak jak powinno jesli nr zostal przypisany to nawet po uzupelnieniach powinien wrocic na wlasciwe miejsce w kolejce.dokladnie przekret widac juz od nr 1300 -jesli bedziecie sprawdzac.Dzwonilem odpowiedz jest taka ,ze skierowania wracaja i dochodza nowe poszpitalne-przeciez te tez sa ustawiane w kolejkach,wiec nie robcie wody z mozgu sledzacym nr kolejki.Wyksztalcenia sa rozne ale nie wszystkich boli myslenie-logiczne.Jestem ZHDK i czekam w kolejce jak wiekszosc.Nastepnym razem zalacze xero legitymacji i porownam czas oczekiwania.

Ziutek (gość)

jaki termin wyjazdu. Na dzień dzisiejszy nr kolejki mam 13.822 czy ktoś może udzielić mi informacji, jak długo mogę jeszcze czekać na wyjazd?

Kuracjuszka (gość)

Przyjazne forum. http://forum.nasze-sanatorium.pl/index.php

Forum kuracjuszy, opinie o sanatoriach, poznaj opinie innych kuracjuszy nawiąż znajomość. Planujesz wyjazd do sanatorium, wysyłasz tam dziecko? Sprawdź informacje na temat swojego uzdrowiska. Porozmawiaj na tematy związane z leczeniem w sanatorium.

jola (gość)

ktory numer z Lodzi schorzenie reumatologiczne wyjezdza obecnie do sanatorium. ja posiadam nr ok.11500' w ktorym m-cu pojade

marzena (gość)

termin wyjazdu. zlozylam wniosek o wyjazd do sanatorium w koncu maja 2012 roku \reumatologia\. Minal juz rok. Jestem rowniez z Łodzi. Czy ktos mi podpowie, kiedy moge otrzymac sanatorium

ola (gość)

nie rozumiem numerów w kolejce. w roku 2010 miałam numer 1000 i czekałam pół roku numer się zmniejszał aż doszedł do 100 i przyszło skierowanie do sanatorium. Teraz dostałam pismo z numerem w kolejce nr 1 a w ciągu dwóch tygodni urósł numer do 60 i może mi ktoś powie kiedy pojadę do sanatorium?

Gdynianka (gość)

A kiedy ja pojadę ?. Ja dopiero w kwietniu dostalam skierowanie do senatorium, nie mam nr , to ile bede czekała ........czy ktos sie orientuje ?

Paweł (gość)

pytanie. CZY KTOŚ WIE JAKIE JEST ŚREDNIE TEMPO NA DZIEŃ, MIESIĄC?
MAM NUMER 4500 ALE CO TO ZNACZY?

ewa (gość)

ewa. Witam!Jade 9 maja do sanatorium kolejowego w Nałęczowie ,jestem z Poznania ...kto jedzie w tym czasie ? I z tej miejscowosci?

Ania (gość)

strona nie działa. cześć wszystkim
Wam też strona nie działa czy tylko ja mam ten problem??