Miał być kryzys, a są kolejne inwestycje. Deweloperzy i spółdzielnie na początku roku najadły się strachu, a teraz planują budowę nowych budynków.Górzyskowo i Szwederowo od kilku lat są na topie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miał być kryzys, a są kolejne inwestycje. Deweloperzy i spółdzielnie na początku roku najadły się strachu, a teraz planują budowę nowych budynków.

Górzyskowo i Szwederowo od kilku lat są na topie. Wciąż jest tam wiele wolnych działek, a odległość od centrum to przysłowiowy rzut kamieniem. Wielu deweloperów wykupuje też parcele zabudowane niską zabudową i po ich oczyszczeniu wznosi bloki. Jeszcze w tym roku na skarpie ruszy kilka dużych inwestycji. Firma Optal Deweloper przymierza się do budowy kilku budynków przy ul. Dąbrowskiego. Powstać mają tam 4-piętrowe bloki z windami, garażami i dwupoziomowymi mieszkaniami. Inwestycja ma być realizowana etapami. Jesienią zapowiadana jest budowa pierwszego budynku.

Również spółdzielnie budują kameralne bloki. PSM szuka chętnych do zamieszkania w niewielkim budynku przy Gersona 19 i nieco większym na Jaskółczej 29. Z kolei w spółdzielni "Nad Brdą" można już rezerwować mieszkania na Potockiego 5. - Nie obawiamy się problemów ze sprzedażą - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Nad Brdą", Alina Ossowska. - Na Górzyskowie zdecydoowanie łatwiej schodzą nieruchomości. Mamy też atrakcyjny projekt. Kryzys w zasadzie ominął nasz region. Od osób, które zamierzają nabyć mieszkanie, dowiadujemy się, że łatwiej im uzyskać kredyty. Część banków ponownie do nich dzwoni z ofertą, chociaż kilka miesięcy temu wydawało się, że nie mają na niego szans.

Największą inwestycję, ale nieco poźniej planuje Marbud. - Mamy 1,5-hektarową działkę u zbiegu ulic Żwirki Wigury i Inowrocławskiej - mówi dyrektor firmy do spraw handlowych, Tomasz Bartosiński. - Planujemy tam postawienie 7 budynków wielorodzinnych ze 156 mieszkaniami. Zostaną one posadowione na płycie, pod którą znajdą się podziemne garaże. Będzie można do nich zjechać windą. Budowa ruszy po zbyciu mieszkań na osiedlu "6 Planet" przy Toruńskiej. 2 z 6 budynków są już prawie w całości zasiedlone. Liczymy, że do marca przyszłego roku sprzedamy resztę mieszkań i wtedy ruszamy z inwestycją na Górzyskowie.(sit)


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!