Mierzy niecałe 50 centymetrów, waży około dziewięciu kilogramów i doskonale zna się na narkotykach. Odsłużył w policji 11 lat i właśnie odszedł na zasłużoną emeryturę. Mowa o Łatku, czyli czworonożnym funcjonariuszu rasy foksterier.

Psiak zamieszka z rodziną swojego przewodnika. - Bydgoski policjant, asp. szt. Krzysztof Furmaniuk, w policji pracuje od 19 lat, a od 15 jako przewodnik psa służbowego - mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. - Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę. Policjant, gdy został przewodnikiem miał świadomość, że czas służby policyjnego psa jest dużo krótszy niż człowieka. Liczył się z tym, że kiedyś pies będzie musiał przejść na emeryturę. Widział, że kiedy ta chwila nadejdzie Łatek stanie się członkiem jego rodziny. Nie wyobrażał sobie, żeby nie zabrać Łatka do swojego domu, tym bardziej, że przez lata wspólnej służby ogromnie się zżyli.

Foksterier jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas swojej służby wykrywał narkotyki, takie jak amfetamina, kokaina i marihuana. Pomagał w ten sposób policjantom z różnych jednostek policji w całym województwie, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji w prowadzonych przez nich czynnościach.

- Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach oraz przedszkolach - dodaje Kowalska. - Jak mówi asp. szt. Krzysztof Furmaniuk mały foksterier jest gospodarzem ich domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. Towarzyszy mu suczka tej samej rasy.

Ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w kopalni Zofiówka

źródło: TVN/x-news

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU


Rozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!