Łuczniczka walczyła, ale ugrała tylko seta

kk
kk
Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz w 29. kolejce Plus Ligi przegrali w Radomiu z miejscowym Cerradem 3:1 i tym samym nadal zajmują 15. miejsce w tabeli.

Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:11, 25:18, 23:25, 25:22)

Bydgoszczanie na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej znajdowali się na przedostatnim miejscu w tabeli Plus Ligi. Do czternastego BBTS-u Bielsko Biała tracili zaledwie punkt i potrzebowali wygrania dwóch setów, by wyprzedzić bielszczan w tabeli. Ta sztuka się jednak nie udała, pomimo że bydgoszczanie walczyli i mieli szanse na doprowadzenie do tie-breaka.

W 4. secie podopieczni Dragana Mihailovicia kilkukrotnie prowadzili dwoma punktami, jednak końcówka partii należała do gospodarzy.

Siatkarze Łuczniczki, aby uniknąć walki o utrzymanie z AZS-em Częstochowa w najbliższym meczu z Jastrzębskim Węglem musza wygrać co najmniej dwa sety i liczyć na to, że BBTS Bielsko-Biała nie zdobędzie punktu w meczu z Lotosem Gdańsk.

W bezpośrednich meczach z BBTS-em bydgoszczanie mają lepszy bilans (3:0 i 3:2). Jeżeli Łuczniczka zrówna się punktami z bielszczanami, zajmie wyższą pozycję w tabeli i uniknie walki o utrzymanie w Plus Lidze.

Zespoły z miejsc 15-16 powalczą o uniknięcie gry w barażach. Zwycięzca rywalizacji utrzyma się w lidze, natomiast przegrany zagra w barażu z drużyną z I ligi, która po zakończeniu sezonu 2016/2017 zajmie miejsca od 1 do 4 i spełni wymogi regulaminowe dotyczące dopuszczenia klubu do udziału w rozgrywkach Plus Ligi.

Mecze barażowe będą rozgrywane do trzech wygranych meczów. Zwycięzca zagra w przyszłym sezonie w Plus Lidze, przegrany w I Lidze.