Dla jednych to próba pokonania własnych słabości. Dla innych emocje i walka z czasem. Kto zmierzy się z morderczym wysiłkiem, długo będzie o tym pamiętał...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dla jednych to próba pokonania własnych słabości. Dla innych emocje i walka z czasem. Kto zmierzy się z morderczym wysiłkiem, długo będzie o tym pamiętał...

Zawody z udziałem zawodników z całej Polski, jak również za granicy, zaplanowano w Borównie na 5-6 września. Starty na średnim i długim dystansie (wystartuje ok. 160 osób) odbędą się w niedzielę.

Zmagania w pływaniu (ironmani mają do pokonania dystans 3,8 km) będziemy mogli obejrzeć na jeziorze w Borównie. Na rowerze (180 km) uczestnicy będą się ścigać w gminach Osielsko i Dobrcz. Zaś ostatnia konkurencja, jako jest bieg (ponad 42 km), rozpocznie się w Borównie, a zakończy w Augustowie.

Sportowcy, którzy wezmą udział w zawodach na średnim dystansie (jednym z najlepszych jest bydgoszczanin Maciej Skóra) mają do pokonania połowę tego, co ironmani.

- Żeby wziąć w czymś takim udział, trzeba się solidnie przygotować. Z marszu pokonanie tych trzech konkurencji jest raczej niemożliwe - mówi Robert Stępniak, jeden z organizatorów imprezy z firmy Tri-Sport.

Stępniak triathlon uprawia od 12 lat (wcześniej w BKS-ie biegał na 400 m), a przed czterema laty startował na mistrzostwach świata na Hawajach. Może też pochwalić się najlepszym wynikiem w Polsce, jako ironman - 9 godzin, 1 minuta i 55 sekund. - Pływanie zazwyczaj zajmuje mi około godziny, jazda rowerem pięć godzin, a bieg trzy - dodaje Stępniak. - Trenuję trzy razy dziennie. Na basen jadę już o szóstej rano. Na siłownię i rower w zależności od czasu. Należy jednak dbać o systematyczność zajęć.

Warto pamiętać o tym, że zawodnicy (na takich samych zasadach startują również kobiety) muszą zmieścić się w czasie 15 godzin.

Borówno gościło już triathlonistów przed rokiem. Ze zmagań wycofała się wtedy tylko jedna osoba, ze względu na defekt roweru.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!